Mourinho'dan Neymar transferi değerlendirmesi

Manchester United Teknik Direktörü Mourinho: Bir şeye pahalı denmesi için, yeterli kalitesi olmamasına rağmen yüksek seviyede ödeme yapılması gerekir. 222 milyon avro, Neymar gibi bir oyuncu için pahalı değil

03 Ağustos 2017 Perşembe - 20:02

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United'ın  teknik direktörü Jose Mourinho, Paris Saint-Germain'in (PSG) 222 milyon avro  bonservis bedeli karşılığında kadrosuna katması beklenen Brezilyalı futbolcu  Neymar'a ödenecek miktarın fazla olmadığını savundu.
 
 İngiliz basınına konuşan Mourinho, Barcelona'dan PSG'ye rekor  bonservis bedeli karşılığına transfer olması beklenen Neymar için, "Bir şeye  pahalı denmesi için, yeterli kalitesi olmamasına rağmen yüksek seviyede ödeme  yapılması gerekir. 222 milyon avro, Neymar gibi bir oyuncu için pahalı değil."  değerlendirmesinde bulundu.
 
 Neymar'a ödenecek bedelin transfer piyasasını etkileyeceğini de  belirten Portekizli teknik adam, "Bundan sonra yıldız adayı birçok oyuncunun  fiyatı, yüz milyon avroları geçebilir. Asıl problem, Neymar'a ödenen bedel değil,  bu transferin piyasaya doğuracağı olumsuz sonuçlar olacak." diye konuştu.
 
Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp ile Arsenal'i çalıştıran  Arsene Wenger ise söz konusu transferi finansal fair-play kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle eleştirdi.
 
Bu arada, transferin gerçekleşmesi halinde PSG'nin Neymar'a her sezon  için 45 milyon avro ödemesi bekleniyor.
 
Barcelona tarafından dün yapılan açıklamada, 25 yaşındaki futbolcunun,  aynı zamanda menajeri de olan babasıyla kulübe geldiği ve ayrılma kararını  yöneticilere ilettiği kaydedilmişti. Neymar'ın avukatı, 222 milyon avroluk  sözleşme fesih bedelini ödemek istese de İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga)  yönetimi buna izin vermemişti. 

Etiketler: PSG Neymar Mourinho
Tüm Fikstür