Muhammed Salah'a Kadirov tepkisi!

Mısır'ın yıldız oyuncu Muhammed Salah'ın Çeçen lider Ramazan Kadirov'la bir araya gelmesi tartışmalara neden oldu.

13 Haziran 2018 Çarşamba - 11:01

Salah’ın insan hakları savunucularının yargısız infaz ve işkence yapmakla suçlandığı Kadirov'la bir araya gelip fotoğraf çektirmesi başta İngiliz basını olmak üzere sosyal medyada birçok kişi tarafından sert dille eleştirildi.
 
İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün Avrupa medya sorumlusu Andrew Stroehlein, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada fotoğrafla ilgili hoşnutsuzluğunu dile getirdi, "Daha Dünya Kupası başlamadan en azılı suçlular tarafından istismar edilmeye başladı”
 
Salah'ın görüşmeden haberi yoktu 
 
New York Times'ın haberine göre, Liverpool oyuncusunun bu ziyaretten haberi olmadığı, takımla antrenmana gitmek için otel lobisine indiğinde Ramazan Kadirov'un kendisiyle görüşmek istediği belirtildi.
 
Salah ve Mısır milli takımıyla ilgili ne düşündüğü sorulan Kadirov, "Bence dünyanın en güçlü takımlarından biri. Muhammed Salah da dünyanın en iyi futbolcusu ve tümüyle harika bir insan” ifadelerini kullandı.
 
Salah'ın son durumu
 
Omzundan sakatlanan Salah takımının Rusya'daki ilk antrenmanına katılamadı.
 
Mısır Futbol Federasyon yetkilisi Ehab Lehita, Salah'ın son durumu hakkında, "İyiye gittiğini söyleyebiliriz fakat, bugün itibariyle, Uruguay maçında kesin olarak oynayacağını söyleyemem. Tek umudumuz ve isteğimiz, ilk maçta sahada, takımla birlikte olması." dedi
 
Takımın doktoru Muhammed Ebu el-Ela ise, Salah’ın ilk maç için hazır olması kesin değil demişti.
 
Tarihinde üçüncü kez dünya kupasına katılan Mısır, A grubunda yer alıyor. Mısır grup maçlarında Uruguay, Rusya ve Suudi Arabistan’a karşı mücadele edecek.

Etiketler:
Tüm Fikstür