Mustafa Cengiz'den transfer açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Bafetimbi Gomis'in çok değerli bir oyuncu olduğunu belirterek, "Gomis'e karşı bir tavır yoktur. En azından bana ulaşan bir bilgi yok." dedi.

11 Ağustos 2018 Cumartesi - 1:52

Cengiz, Spor Toto Süper Lig'de 2018-2019 sezonunun açılışında 3-1  kazandıkları MKE Ankaragücü maçının ardından basın mensuplarının sorularını  yanıtladı.
 
Gomis'le ilgili bir soru üzerine Cengiz, o dahil kadrolarında çok  değerli 26 oyuncunun bulunduğunu dile getirerek, "Gomis de çok değerli bir  futbolcu. Belirli futbolcuların belli iniş ve çıkışları var. Herkes kendi  iyiliğini ister. Bu konularla ilgili sevgili Abdurrahim kardeşim var. Bize gelmiş somut bir şey yok." değerlendirmesini yaptı.
 
Karşılaşmadaki ortama da değinen Cengiz, "Müthiş bir ambiyans vardı. Ankaragücü'nün ambiyansı da müthişti. Lige renk kattılar. Güçlü taraftar topluluğu, dolu tribünler çok önemli." ifadelerini kullandı.
 
Cengiz, kendi taraftarlarına da teşekkür etti.
 
"Finansal Fair Play'de UEFA bize ikinci kez bir şans verdi"
 
Başkan Mustafa Cengiz, transferlerle ilgili bir soru üzerine,  "Finansal Fair Play'de UEFA bize ikinci kez bir şans verdi. Bu şansta kesinlikle  biz kadroyu boşaltmadan futbolcu alamıyoruz." açıklamasında bulundu.
 
Sadece futbolcuları kiralayabildiklerini anlatan Cengiz, sözlerini  şöyle sürdürdü:
 
"Lütfen taraftar bunu unutmasın. Konulan limitasyonlar var. Bu  limitasyonlar içinde hareket etmek zorundayız. Tüm katılımcı takımlar aynı  durumda. İngiltere'den bir şey olur. Ama kiralama olur.  Ülkemiz ciddi bir  sınavdan geçiyor. Bu mali sıkıntıları bu millet aşar. Önce bizim milletimiz  önemli, sonra transfer önemli. Paramız şu anda çok değerli. Her lira, her kuruş  önemli. Doğru sarf etmek zorundayız. TL hangi değerdeyse onu korumak zorundayız."
 
"Aslan gibi mücadele eden bir takım vardı" diyen Mustafa Cengiz,  "Bu takıma güvenin. Bu takım olmazları yaptı. Benim takımımın en güzel ve en  başarılı olmasını istiyorum. Bu zorlukların üstesinden geleceğiz." diye konuştu.
 
Genelde maç sonrası ve maç önünde konuşma yapmadığını kaydeden Cengiz,  "Sezonun hayırlı ve uğurlu olmasın diliyorum. Hak edenin kazanacağı, dürüst, adil  bir yarış içinde geçmesini diliyorum."  diyerek sözlerini tamamladı.
 

Tüm Fikstür