Mustafa Cengiz'den yeni yıl mesajı

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

31 Aralık 2018 Pazartesi - 19:05 | Son Güncelleme : 31 12 2018 - 20:37

Cengiz, sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan yeni yıl  mesajında, "2019'un camiamıza, Türk sporuna, ulusumuza ve ülkemize; barış,  kardeşlik ve huzur içinde, esenlik ve mutluluk getirmesini diliyor, yeni yılınızı  en içten dileklerimle kutluyorum." ifadelerini kullandı.
 
2018 yılında pek çok engelle karşılaştıklarını belirten Cengiz, yeni  yıla, yeni umutlarla girdiklerini kaydetti.
 
Yaşadıkları sportif ve mali başarıları, idari olarak da  taçlandırmak için, yönetmelikleri hayata geçirdiklerini ve gerekli kadroları  oluşturduklarını aktaran Mustafa Cengiz, şöyle devam etti:
 
"24 Ocak 2018'de, görevi devraldığımızda, futbol ve basketbolda  transfer yasağı ile karşılaştık. Sadece 6 gün içinde futbolun transfer yasağını  çözdük. Yaklaşık 11 aylık görev süremizde, 1 milyar 753 milyon lira ödeme yaptık.  Buna rağmen, devraldığımız borcu, kur farkı ve faize rağmen 2,9 milyar’dan 2,7  milyar liraya indirdik. Mali hedefimiz bellidir: kişi ya da kurumlara bağlı  olmadan sürdürülebilir mali yapı oluşturmak.
 
Herkes men cezası alacağımızı beklerken UEFA ile 4 yıllık yapılandırma  anlaşması yaptık. UEFA, tarihinde ilk defa bir takımla 2. defa yapılandırma  anlaşması yaptı. Bundan rahatsız olan bazı unsurlara karşı, UEFA ve CAS yolundaki  hukuki mücadelemiz 5 aydır sürüyor. Taraftar ve camia desteği ile bu zorlu süreci  aşacağız."
 
Galatasaray'ın 2018 yılının şampiyonu olduğunu ve 2019 yılında 22.  şampiyonluktan başka hedeflerinin bulunmadığını vurgulayan Cengiz, "Yalnız  futbolda değil, tüm branşlarda, Galatasaraylıların gurur duyacağı bir yıl olacak.  Yeni yılda, camiamızın tüm paydaşlarının birlik ve kenetlenme içinde olmasını  diliyorum." şeklinde görüş belirtti.

Etiketler: