Mustafa Denizli: "Bizim için mutlu bir hafta sonu oldu"

Deplasmanda Bursaspor'u 2-1 mağlup ederek maç fazlasıyla 3.sıraya yükselen Kasımpaşa'da teknik direktör Mustafa Denizli karşılaşmanın ardından konuştu.

AA 11 Kasım 2018 Pazar - 16:47

Denizli, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Süper Lig'deki  en zor deplasmanlardan birini geride bıraktıklarını dile getirdi.
 
Bursaspor'un özellikle iç sahada aldığı galibiyetlerle bir çıkış  grafiği yakaladığını belirten Denizli, bunu bilerek sahaya çıktıklarını ifade  etti.
 
Tecrübeli teknik adam, Bursa'nın kendisi için çok farklı bir konumda  olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:
 
"Bursa, önemli başarılara imza attığım bir şehir. Buranın nasıl bir  futbol şehri olduğunu çok iyi biliyorum. Bu maçın zor olacağını tahmin ediyorduk.  Zaman zaman çok iyi ataklara çıktık, son tercihlerimizi kullanmadık. Bunu aynı  şekilde Bursaspor da yaptı. Keyifli bir maç oldu. Biz şu anda bulunduğumuz  durumdan kopmamak ve önümüzdeki takımları yakalamak için mücadele edeceğiz.  Taraftarlarımız bundan sora bize sayısal olarak iç saha maçlarında daha çok  destek verecek. Bizim için mutlu bir hafta sonu oldu."
 
Hedef Avrupa kupaları
 
Mustafa Denizli, bir basın mensubunun "Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi  takımlar puan sıralamasında geride kaldı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusu  üzerine, ligin üçte birini geride bıraktıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:
 
"Böyle bir tablo bizim için iyi sayılabilecek bir tablo. Bahsettiğiniz  takımlar bu ligde uzun süreler hakimiyet kuran ekipler. Zaman zaman bu tablolarla  karşılaşabiliyoruz. Bundan sonraki haftalarda onların performansı mutlaka  değişecektir. Önemli olan kendi yolumuza devam ederken oynadığımız maçları en iyi  şekilde tamamlamak. Kulübümüzde çok genç oyuncu var. Onları zaman zaman  kullanıyoruz. Fırsat buldukça daha iyi olacaklardır. Kasımpaşa'yı Avrupa'ya  taşımak için fikir ve gönül birliği içindeyiz. Avrupa'ya giden iki yolumuz var.  Biz bu yollardan birinden gitmek istiyoruz ve bunu başaracağız."
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür