Mustafa Reşit Akçay: Bizim için her zaman lig öncelikli

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Nomme Kalju maçını kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

04 Ağustos 2016 Perşembe - 21:39 | Son Güncelleme : 05 08 2016 - 7:19

Akçay, 2-0 kazandıklarını karşılaşmanın ardından düzenlenen basın  toplantısında, 2 ayaklı müsabakalarda 1-0'lık galibiyetin yeterli bir skor  olmadığını belirterek, "İkinci müsabakanın daha ciddi ve değerli olduğunu  vurguladık. İlk yarı itibarıyla takım, topun arkasında iyi durarak rakibe tehdit  oluşturdu. İkinci yarı performansımızın birazını kaybettik ve ilk devrenin  gerisinde kaldık. Kazanmak güzel. Önümüzde gruplara kalma süreci var." dedi.
 
Takımın geldiği nokta açısından oyuncularını kutladığını anlatan  Akçay, "Her şeyden önemlisi ligde yapacaklarımız. Bizim için her zaman lig  öncelikli." diye konuştu.
 
Badou Ndiaye'nin sağlık durumuyla ilgili de açıklama yapan Akçay,  oyuncunun durumunun kontrolden sonra netleşeceğini belirterek, "Sırtında bir ağrı  var. Dönüşte takım 2-3 gün izin yapacak. İzin dönüşünde MR'nı çektirip,  kontrollerini yaptırdıktan sonra durumu netleşecek." ifadelerini kullandı.
 
Osmanlısporlu futbolcu Dzon Delarge ise teknik direktörlerinin hafta  boyunca maçın zor geçeceğini söylediğini anlatarak, "Hocamız, ilk maçtaki  performansın önemli olmadığını ve ilk karşılaşmayı kaybetmiş gibi oynamamız  gerektiğini söyledi. İlk yarıda bu performansı sahaya koyduk ve gol attık.  Mutluyuz. Play-off'taki rakibimizi düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
 
Nomme Kalju cephesi
 
Nomme Kalju Teknik Direktörü Sergei Frantsev, Osmanlıspor'a bir  sonraki turda başarılar diledi.
 
Golü çok erken yedikleri için planlarının bozulduğunu anlatan  Frantsev, "0-0'lık skoru koruyabilseydik golü bulacağımızı düşünüyorduk. Ne yazık  ki yapamadık. Fazla istekten kaynaklanan sorun vardı. Çocuklar hemen gol atmak  istediler. Bu istek negatifliğe neden oldu. Oyuncularımız, göze hitap eden bir  oyun oynamadı" diye görüş belirtti.
 
  
 
 

Tüm Fikstür