Mustafa Reşit Akçay: "Zor bir maç olacak"

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi I Grubu'nda yarın iç sahada Vitoria Guimaraes'le yapacakları maçta iyi mücadele etmeleri gerektiğini belirtti.

27 Eylül 2017 Çarşamba - 19:01

Akçay, Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda düzenlenen basın  toplantısında, UEFA Avrupa Ligi'nde oynayacakları ikinci maçın kendileri  açısından çok önemli olduğunu söyledi.
 
Sahada çok iyi bir mücadele örneği sergilemeleri gerektiğini  vurgulayan Akçay, şunları söyledi:
 
"Bizim için yarın taraftarla buluşma anı olarak da çok önemli. Sahanın  elektrikleri ve taraftarlarımızın bize vereceği elektrikle bütün oyuncularımızın  ampulleri yanmalı ve çok iyi ışıldamalıyız. Rakibimizin istatistikleri oldukça  güçlü. Kupada ilk maçta kendi evinde berabere kalmış olmasına rağmen lig maçında  2-1'lik bir üstünlük sağladı. Farklı oyun anlayışları var. Yüksek seviyede  arzuyla oynuyorlar. Atak özellikleri, kenardan merkeze gelme üzerine daha fazla  organize olmuş. Kısa bir takım olmasına rağmen ölü top becerileri ve bundan  faydalanma yetenekleri yüksek bir takım. Özellikle 3. bölge oyuncuları takımın en  güçlü yanını oluşturuyor. Dikkat etmemiz gereken bir hücüm blokları var."
 
"Rakibin özellikle zayıf taraflarıyla ilgileneceğiz"
 
Her takımın güçlü yanı olduğu gibi zayıf yanlarının da bulunduğunun  altını çizen Akçay, "Biz de yarın akşam rakibin özellikle zayıf taraflarıyla  ilgileneceğiz. Mümkün olduğunca bunu gerçekleştirmeye çalışacağız ama herşeyden  önce topun bizde olmasını sağlamalıyız. Bunun üzerinde titizlikle durmamız  gerekiyor. Çünkü rakibe verdiğimiz her topun bize tehdit oluşturacağını bilmemiz  gerekiyor. Arkadaşlarımız da bunu biliyor. Yarın akşam bizim için zor bir maç  olacak." şeklinde konuştu.
 
Sukubic: "Taraftarların da desteğiyle yarın bir galibiyet  bekliyoruz"
 
Konyasporlu futbolcu Nejc Skubic de yarın çok iyi bir maç  beklediklerini dile getirdi.
 
Taraftarla bir araya gelecekleri için sabırsızlandıklarını ifade eden  Sukubic, "Çünkü taraftarlarımızla uzun bir süreden sonra kavuşmuş olacağız.  Taraftarların da desteğiyle yarın bir galibiyet bekliyoruz. Taraftarımızın bu  konuda elinden geleni yapacağını biliyoruz ve onları mutlu etmek istiyoruz."  değerlendirmesinde bulundu.
 

Tüm Fikstür