Nenad Markovic: Bu duruma iyi savunma yaparak geldik

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 15. haftasında konuk ettiği Galatasaray'ı 71-67 yenen Gaziantep Basketbol'un başantrenörü Nenad Markovic, mevcut durumlarına iyi savunma yaparak ulaştıklarını söyledi.

AA 12 Ocak 2019 Cumartesi - 15:47

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada  bulunan Markovic, sezonun ilk yarısında sakatlıklar nedeniyle önemli sorunlar  yaşadıklarını dile getirdi.
 
Bazı maçlar öncesinde 7-8 oyuncuyla antrenman yapmak zorunda  kaldıklarını hatırlatan Markovic, şöyle konuştu:
 
"Bizim için en önemli şey, mantaliteden ödün vermemekti. Ben sezon  başından beri savunma takımı olduğumuzu biliyordum. Bugünlere savunma yaparak  geldik. Neticede ilk yarıda 8 galibiyet elde etmek kolay değil. Çok yetenekli  oyucularımız var ama takım ruhu, bireysel başarıların önüne geçti. Her maçı  farklı oyuncuların farklı yetenekleriyle kazandık. Bu da bizim için önemliydi.  Sezon başında Türkiye Kupası'na katılmayı hedefliyorduk. Şimdi ise hedefimiz  play-off etabına kalabilmek. Kim olduğumuzu ve gücümüzü biliyoruz. Bu doğrultuda  devam edeceğiz."
 
Galatasaray Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan ise galibiyetinden dolayı  Gaziantep Basketbol'u tebrik ederek, "Gaziantep ekibi bugün çok sert savunma  yaptı. Bazı anlarda gerçekten oyuncularıma da kızamayacağım çaresizliği yaşadım.  Devreyi mümkün olduğunca üst sıralarda bitirmeye çalıştık. İkinci yarı umarım ilk  yarıdaki hataları tekrarlamayız. Eğer bunu yaparsak play-off hedefine  ulaşabiliriz." ifadelerini kullandı.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür