Nihat Özdemir: Fenerbahçe yönetimi tarafından konunun saptırılması asıl 'rezalet'tir

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaların ardından Fenerbahçe cephesinden gelen tepkilere yanıt verdi.

05 Haziran 2020 Cuma - 20:53

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat  Özdemir, dün bir canlı yayında, "Şike tartışmalarını bitirmek için nasıl bir  strateji izleyeceksiniz" sorusuna verdiği cevabın saptırıldığını söyledi. Nihat Özdemir, TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında,  "Ekonomist Dergisi'nin Instagram yayınında 'Futbolda şike tartışmalarını bitirmek  için nasıl bir strateji izleyeceksiniz?' sorusuna verdiğim cevabın önce kamuoyu  ve sosyal medyada, daha sonra da Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından amacından çok  farklı olarak yorumlandığını maalesef üzülerek takip ettim. Herkesin bildiği gibi  2010-2011 sezonunda birçok kulüple ilgili 'şike tartışmaları' olmuştur. Yayındaki  sözlerimde herhangi bir kulübün veya kulüplerimizin ismi geçmemiş, imada  bulunulmamıştır. Buna rağmen Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi tarafından konunun  saptırılması asıl 'rezalet'tir." ifadelerini kullandı.
 
"Semih Özsoy'un şahsımla ilgili itham ve saldırılarını esefle  kınıyor ve ayıplıyorum"
 
"Daha üzücü olan ise Fenerbahçe gibi güzide bir kulübümüzün ve köklü  bir camianın bu anlayışla yönetilmesidir." sözlerini kullanan Özdemir, şunları  belirtti: "Türk futboluna ve Fenerbahçe Kulübü'ne, şu anda Fenerbahçe Başkanı ve  başkanvekili olan şahıslardan daha uzun yıllar hizmet etmiş olmak gurur  madalyamdır. Adımı bir terör örgütü ile yan yana getirme cüretini gösteren Semih  Özsoy'un şahsımla ilgili itham ve saldırılarını esefle kınıyor ve ayıplıyorum.  Benim, yıllardır Türkiye'ye nasıl hizmet ettiğimi herkes biliyor. Fenerbahçe'ye  nasıl hizmet ettiğimi ise, 2010-2011 sezonunda yönetici olan, şimdiki Başkan Ali  Koç, 'Nihat Özdemir'in başkanlığında bu yönetim yapabileceğinin en iyisini  yapmaya çalışmıştır' diyerek özetlemiştir. Türkiye'ye ve Fenerbahçe'ye olan  hizmetlerimi sorgulamak başkanvekili olan şahsın haddine değildir. Göreve  geldiklerinden bu yana sportif başarısızlıklarını sosyal medyanın yönlendirmesi  ile örtmeye çalışanların bu tür açıklamalarına itibar edilmemesini kamuoyunun  takdirine bırakıyorum."
 
 
 

Tüm Fikstür