Nihat Özdemir TFF Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı!

TFF Başkan Vekili Nihat Özdemir, federasyonun 1 Haziran'da yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Özdemir açıklamasında; "Sayın Yıldırım Demirören 7 yıl boyunca Türk futboluna önemli hizmetlerde bulunduktan sonra görevinden ayrıldı. Kendisine futbol ailemiz adına teşekkür ediyorum." dedi.

AA 23 Mayıs 2019 Perşembe - 12:14 | Son Güncelleme : 23 05 2019 - 12:43

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Nihat  Özdemir, federasyonun 1 Haziran'da yapılacak olağan seçimli genel kurulunda  başkanlığa aday olduğunu açıkladı.
 
Raffles İstanbul Otel'de bir basın toplantısı düzenleyen Özdemir,  başkan adaylığını açıklayarak, şu ifadeleri kullandı:
 
"Sayın Yıldırım Demirören 7 yıl boyunca Türk futboluna önemli  hizmetlerde bulunduktan sonra görevinden ayrıldı. Kendisine futbol ailemiz adına  teşekkür ediyorum. Futbolda başarının en önemli anahtarlarından biri istikrardır.  Ankaragücü'nün ardından Fenerbahçe'nin yöneticiliğini yaptım. 4 yıldır da TFF'de  başkan vekili görevini sürdürüyorum. Burada önemli insanlarla çalıştım. Yıldırım  Bey'le yaptığımız projeleri devam ettirmek, yenilerini eklemek, Türk futbolunu  ileriye taşımak için 1 Haziran'daki seçimde adayım. Futbolun Nihat ağabeyi olarak  4 yıl Türk futbolunu yönetmeye talibim. Tecrübemle, bilgimle Türk futboluna  hizmet etmek istiyorum."
 
Futbolun bir milli değer olduğunu anlatan Özdemir, "Bu değeri de  korumamız gerekir. Bunun için de öncelikle barış, hoşgörü, huzur ortamının hiçbir  şekilde bozulmaması şarttır. Bunun da yolu saygı ve sevgiden geçer. Lefterler,  Canlar, Metinler, Baba Hakkılar, Süleyman Sebalar ve Özhan Canaydınlar gibi  olmaktan geçer. Bunun için Türk futbol ailesini sağduyuya çağırıyorum." diye  konuştu.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür