Nuri için özel plan!

Marca, Mourinho'nun Nuri Şahin hakkında ilginç bir düşünceye sahip olduğunu yazdı...

02 Şubat 2012 Perşembe - 11:25

Marca, Real Madrid teknik direktörünün Nuri Şahin hakkında ilginç bir düşünceye sahip olduğunu yazdı

İspanyol gazetesi Marca, bugünkü kapağında Real Madrid'de forma giyen milli oyuncumuz Nuri Şahin'e yer verdi. Gazete iç sayfada, "Mourinho, Şahin'i koruyor" başlığıyla verdiği haberinde Jose Mourinho'nun Nuri'yi yılbaşından beri hiç oynatmamasının nedeninin oyuncuyu korumak olduğunu yazdı.

Portekizli teknik adamın, Nuri'yi fizik olarak tam anlamıyla hazır hale gelmeden kullanmak istemediğini belirten gazete bundaki amacının oyuncuyu basından gelen eleştirilerden korumak olduğunu ifade etti.

"5 AY İÇİN DEĞİL 5 YIL İÇİN ALDIK"

İddia edildiği gibi Mourinho'nun oyuncu hakkında olumsuz fikirleri olmadığını belirten Marca, başarılı teknik adamın "Biz Nuri'yi 5 ay için değil, 5 yıl için aldık" dediğini hatırlatarak uzun vadeli planlara vurgu yaptı.

Marca, Nuri'nin maç eksiği nedeniyle sadece fiziksel anlamda değil, psikolojik anlamda da büyük darbe yediğini ve özgüven eksikliği yaşadığını vurgularken, Zaragoza maçı sonrası Mourinho'nun yardımcısı Aitor Karanka'nın "Nuri sezonun kalanında iyi performans sergileyecek" demecine de değindi. (Sporx)

Etiketler: 0
Tüm Fikstür