Obradovic: En özel şampiyonluklardan birisi!

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Avrupa Ligi'nde yaşadıkları şampiyonluğun kariyerinde en özel zaferlerden biri olduğunu söyledi.

23 Mayıs 2017 Salı - 12:14

Kariyerinde 9. Avrupa Ligi şampiyonluğunu Fenerbahçe'nin başında  yaşayan Sırp başantrenör, duygularını AA'ya anlattı.

Avrupa Ligi'ni en fazla kazanan başantrenör olan Obradovic, diğer  şampiyonluklarına kıyasla Fenerbahçe'yle çok özel duygular yaşadığını belirterek,  şöyle konuştu:

"Bu şampiyonluk benim için çok özel ve güzel bir duygu. Türkiye'deki  tüm insanlarla aynı duyguyu taşıyorum. Türkiye'nin ilk Avrupa Ligi şampiyonluğu  olması önemli bir şey. Çok büyük bir kulübüz. İnanılmaz bir taraftar kitlemiz  var. Bu yüzden bu şampiyonluk çok güzel ve özel oldu."

Obradovic'ten AA'nın fotoğraflarına övgü

Obradovic, Olympiakos ile yaptıkları final maçının Türkiye'de çok  sayıda yerde meydanlarda izlenmesiyle ilgili Anadolu Ajansının (AA) yayınladığı  fotoğrafları beğendi.

Final günü meydanlarda kurulan dev ekranlarda maçları seyreden  vatandaşların, AA fotomuhabirleri tarafından çekilen fotoğraflarını inceleyen  Obradovic, şunları söyledi:

"Gördüğüm fotoğraflar inanılmaz. Bundan haberim vardı. Her yerde dev  ekranlar kurulacağını söylediler. Bu müthiş bir şey. Bizi hangi şekilde takip  ediyorlarsa etsinler onlara çok teşekkür ediyorum. Umarım bu şekilde basketbol  daha da büyür. Çocukların ilgisi artar. Yeni oyuncular gelir. Bunlar, inanılmaz  fotoğraflar."

"En önemli nokta sağlıklı olmamızdı"

Obradovic, Avrupa şampiyonluğu yolunda en önemli etkenin, play-off  maçları öncesinde bütün sakat oyuncularının iyileşmesi olduğunu vurguladı.

İlk kez Panathinaikos Superfoods'u 3-0 geçtikleri play-off serisinden  önce takım halinde çalışabildiklerini anlatan Obradovic, "En önemli nokta,  Panathinaikos Superfoods maçı öncesi bütün takımın sağlıklı olmasıydı. Kadromdaki  16 oyuncu da sağlıklıydı. Hep birlikte antrenman yapabildik. Bu bizim bütün sezon  yapamadığımız bir şeydi. Play-off öncesi bunu yapmamızın buralara gelmemize çok  büyük faydası oldu." değerlendirmesinde bulundu.

"Kadromuzda büyük değişiklik olmayacak"

Obradovic, gelecek sezon kadrolarında büyük bir değişiklik  olmayacağını açıkladı.

İlk önce Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde yarın başlayacak play-off  serisine odaklanacaklarını belirten tecrübeli başantrenör, "Sezon bittikten sonra  kadromuzda çok büyük bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Sezon sonu oturup  kontratları inceleyeceğiz." dedi.

Fenerbahçe taraftarıyla ilgili "Mükemmel." ifadesini kullanan  Obradovic, "Harika bir taraftar grubuna sahibiz. Gerçekten çok iyiler. Dörtlü  Final'de müthiştiler. Aynı desteği lig maçlarında da bekliyoruz. Dörtlü Final'den  sonra Türkiye Ligi'ne konsantre olmak bizim için çok zor olacak. Taraftarımızın  desteğine her zaman minnettarız." şeklinde görüş belirtti.

Obradovic, "Avrupa Ligi'nde 500 maç, 9 şampiyonluk. Kendinizi her  seferinde nasıl motive ediyorsunuz?" sorusuna ise şu cevabı vererek sözlerini  tamamladı:

"Basketbolu çok seviyorum. Büyük bir motivasyonla sahaya çıkıyorum.  İlk gün taraftara 'Burası benim evim olacak.' sözü vermiştim. Her gün olmasa da  akşam geç saatlere kadar buradayım. Bütün günümü burada geçirip yemeğimi ofisimde  yiyorum. Dinlenmemi de burada yapıyorum. Basketbolu çok seviyorum. Bunu  hissetmediğim gün bu işi bırakırım."

Tüm Fikstür