Obradovic galibiyeti yorumladı

THY Avrupa Ligi'nin 13. haftasında sahasında Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız MTS'yi 82-56 mağlup eden Fenerbahçe Doğuş'un başantrenörü Zeljko Obradovic, iyi savunma yapmalarının galibiyette önemli bir etken olduğunu söyledi.

19 Aralık 2017 Salı - 23:40

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Obradovic, "Zorlu bir  program içinde son zamanlarda çok iyi oynayan bir takıma karşı oynadık. Son  Avrupa Ligi ve Adriyatik Ligi maçlarında performansları mükemmeldi. İlk saniyeden  baskı uygulamaya çalıştık. Benim için en önemli nokta agresif savunmamızdı. Ne  olursa olsun maç 40 dakika ve oyunculara başından sonuna aynı oynamalarını  söylüyoruz. İlk yarıda savunmamız iyiydi, maçı böyle kazandığımızı düşünüyorum.  Oyuncularıma güzel maç için teşekkür ediyorum." dedi.
 
Takımın eski oyuncusu Pero Antic'e Fenerbahçe taraftarının büyük ilgi  gösterdiğinin hatırlatılması üzerine Obradovic, "Antic bu takımın büyük bir  parçasıydı. Antic, 2 sene boyunca büyük katkılarda bulundu. Kızılyıldız takımında  lider gibi genç oyunculara çok şey öğretiyor." şeklinde konuştu.
 
Kızılyıldız cephesi
 
Kızılyıldız Başantrenörü Dusan Alimpijevic ise Fenerbahçe'nin maçı hak  ederek kazandığını dile getirdi.
 
Fenerbahçe'nin çok büyük bir kulüp olduğunu vurgulayan Alimpijevic,  "Fenerbahçe ve Obradovic'i tebrik ediyorum. Maç öncesinde söylemiştim Fenerbahçe  sizin eksik yönlerinizi gösteriyor. Rotasyonda gecikirseniz şutlarla  cezalandırıyorlar. Bizim için bu maç bir ders, her maç kendimizi geliştirmemiz  lazım." değerlendirmesinde bulundu.
 
  
 

Tüm Fikstür