Obradovic: "Mükemmel bir takımız"

Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde Litvanya'nın Zalgiris takımını 76-67 yenerek finale çıktıkları maçla ilgili, "Takım olarak finalde olmayı hak ediyoruz. Gerçekten mükemmel bir takımız." dedi.

18 Mayıs 2018 Cuma - 22:27

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic,  Zalgiris maçına çok iyi hazırlandıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:
 
"Karakterlerini çok iyi bildiğimiz bir takıma karşı oynadık. Koçları  sayesinde önemli bir karakter ortaya koyuyorlar. Fark ne kadar 10-12 sayıya çıksa  da hep geri dönme hamlesi yaptılar. Biz bunu bekliyorduk. Takım olarak finalde  olmayı hak ediyoruz. Gerçekten mükemmel bir takımız. Oyuncularıma teşekkür  ediyorum. Üst üste 3. kez finaldeyiz. Takım kimyası da çok önemli. Muhteşem bir  takım kimyası oluşturduk. Türkiye'den gelen tüm basketbolseverlere ve  Fenerbahçelilere teşekkür ediyorum. Onlar elde ettiğimiz başarıların en önemli  parçası. Bizi destekleyen Sırpları da gördüm. Zalgiris'i çok iyi çalıştık.  Jasikevicius mola aldığında nasıl 3 sayı çizeceğini de biliyordum. Bu imkanı  fazla vermedik."
 
Maçın yıldızı Fenerbahçe Doğuş'un oyuncusu Ali Muhammed'i de öven  Obradovic, "Ali Muhammed'in performansı bazıları için sürpriz olmuştur. Fazla  süre almıyordu. Antrenmanlarda gözlerinin içindeki o ışığı görebiliyorum. 12  dakikadan az süre aldı ve 19 sayı attı. Herkes onun gibi karaktere sahip değil.  Olağanüstü bir maç çıkardı. Diğer oyuncularım da öyle. Finale çıkmamızda her  birinin katkısı oldu." ifadelerini kullandı.
 
Obradovic, Jason Thompson ve Kostas Sloukas'la ilgili gelen sorulara  ise şu cevabı vererek sözlerini tamamladı:
 
"26 yıldır başantrenörlük yapıyorum. Rastladığım en düzgün  karakterlerden birisi de Thompson'dur. 1 dakika bile oynasa elinden geleni yapar,  benim için önemli bir oyuncudur. Sloukas ise bizim beynimiz. Galiba arka arkaya  5. finali. Takımın yıldızı ben değilim. Benim oyuncularım sahada. Onlar asıl  çalışanlar. Her şey oyuncularım sayesinde."
 
Jasikevicius: "Bizim için büyük bir hayal kırıklığı oldu"
 
Zalgiris Başantrenörü Sarunas Jasikevicius, Ali Muhammed'i  durduramadıklarını dile getirdi.
 
Litvanyalı genç çalıştırıcı, Fenerbahçe Doğuş'u ve başantrenörü Zeljko  Obradovic'i tebrik ederek, şunları kaydetti:
 
"İlginç bir maç oldu. En doğru kelime 'Biz biraz donuk kaldık.'  olacaktır. Atmosferden de etkilendik. Müthiş bir oyun beklemiyordum ama daha  fiziksel oynayabilirdik. Oyun kurucumuza çok baskı kurdular ve bu bizi etkiledi.  Maçın son bölümünde Ali Muhammed çok önemli bir 'x' faktörü olarak ortaya çıktı.  Bizim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Açıkçası savunmada onu durdurmak için  daha agresif olabilirdik. Takımımı tebrik ediyorum, çok büyük başarılar elde  ettiler. Daha işimiz bitmedi, üçüncülük maçını kazanmak istiyoruz."
 
  
 
 
 

Tüm Fikstür