Obradovic'ten yıldız isme büyük övgü

Basketbolda THY Avrupa Ligi'nin 18. haftasında konuk ettiği Litvanya temsilcisi Zalgiris'i 78-61 yenen Fenerbahçe Beko'nun başantrenörü Zeljko Obradovic, karşılaşmayı kazanmayı hak ettiklerini söyledi.

11 Ocak 2019 Cuma - 0:29

Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda  bulunan Obradovic, zor bir dönemi geride bıraktıklarını belirterek, "8 günde 4  maç yaptık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Çünkü son 4 maçta da başından sonuna  kadar savaştılar. Bazı anlarda iyi oynamadığımız doğrudur. Ancak bir antrenör  olarak gurur duyuyorum, son topa kadar savaştık. Bugün çok agresif oynayan bir  takıma karşı mücadele ettik. Tam saha baskı yapıyorlar. İlk yarıda top kaybı  yapmamaya çalıştık ve 14 sayılık avantaj elde ettik. Üçüncü çeyrekte çok top  kaybı yaptık bu da maç içindeki en büyük problemimiz. Karşılaşmayı kazanmayı hak  ettiğimize inanıyorum. Oynama şeklimizden ve tüm oyuncularımıza süre verdiğim  için çok memnunum." ifadelerini kullandı.
 
Bu akşam Melih Mahmutoğlu'nun atış kaçırmadığının hatırlatılması  üzerine Obradovic, "Çok iyi oynadı. Böyle devam etmesi gerekiyor. Savunmaya daha  çok katkı vermesi gerekiyor. Çok akıllı bir oyuncu, basketbolun hem savunma hem  de hücum olduğunu çok iyi biliyor. Onun dışında Melli de sekiz günde herkese  örnek gösterilecek bir performans sergiledi. Bu sayfada devam ediyoruz ve tüm  oyuncuların bu takım için önemli olduğunun farkındayız." diye konuştu.
 
 
Çek oyuncu Jan Vesely'nin geçtiğimiz maçta THY Avrupa Ligi'nde 2000  sayı barajını aşması konusunda ise Sırp başantrenör, şu değerlendirmede bulundu.
 
"İnşallah çok uzun seneler burada olur. Basketbolu çok sevdiği için  oluyor bunlar. Maç içindeki enerji ve reaksiyonlarına bakınca basketbolu ne kadar  sevdiğini görüyorsunuz. İnanın bir oyun kurucu gibi beyni var ve birçok oyuncunun  anlamadığı şekilde maçı anlayabilir. İnşallah bu seviyede devam eder."
 
Jasikevicius: "Oyuncularım ikinci yarıda iyi savaştı"
 
Zalgiris Başantrenörü Sarunas Jasikevicius, oyuncularının  performansından memnun olduğunu dile getirdi.
 
Sözlerine Fenerbahçe Beko'yu kutlayarak başlayan Jasikevicius, şunları  kaydetti:
 
"Fiziksel olarak daha iyi olan takım kazandı. Takımımın  performansından memnunum. Oyuncularım ikinci yarıda iyi savaştılar ancak 20  dakika iyi oynayarak Fenerbahçe Beko'yu yenmek çok zor."
 

Etiketler: Zeljko Obradovic
Tüm Fikstür