Okan Burak: "Yeni oyuncular alacağız"

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Burak, Trabzonspor deplasmanına kazanmak için geldiklerini belirterek, şu açıklamaları yaptı.

23 Aralık 2018 Pazar - 21:02

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Burak, Trabzonspor deplasmanına kazanmak için geldiklerini belirterek, şu açıklamaları yaptı.
 
"Maçtan önce de kazanmanın planlarını yapmıştık. Ama özellikle ilk  yarı şanslar da geldi. Öne geçme şansları daha çok bize geldi ama şanssız bir gol  yedik. İkinci yarı yine kolay bir şutta kalecimiz rakibin ayağını uzatmasıyla  yanıldı ve golü yedik. 2-0'dan sonra oyunu çevirmeye çalıştık, hamleler yaptık.  Pozisyonlar da bulduk ama değerlendiremedik. Rakibimizin hücum hattındaki  ayakları bize göre daha kaliteliydi ve sonlandırmayı daha iyi yaptılar. Çok fazla  pozisyona girdik, sadece gol gelmedi. Rakibimizi 4-1'lik galibiyetinden dolayı  tebrik ediyorum. Böyle bir sonuç maçın hakkı değildi ama bir taraf attı, diğeri  atamadı."
 
Kadro olarak yenilenmeye ihtiyaçlarının olduğunu aktaran Buruk,  "Özellikle savunmada sıkıntı yaşıyoruz ama çok fazla alternatifimiz yok. Bu  nedenle değişikliğe gidemedik. Geçen maçta da çok hata yapmıştık, bu maçta da  yaptık. Yeni oyuncular alacağız, takviye yapacağız." dedi.
 
Okan Buruk, özellikle savunmadaki eksiklerini gördüklerini kaydederek,  "Bu anlamda takviye yapıp, ikinci yarıya çok daha iyi başlamak istiyoruz. Çünkü  şu anda açılmış bir puan farkı yok. Yapacağımız takviyelerle ikinci yarı ilk 6  haftada farkı kapatıp, lige ortak olmak istiyoruz. Şu anda elimizdeki kadro  olarak buydu. En iyisini yapmaya çalıştık. Hedeflerimizden hiçbir sapma yok.  Kaybettiğimiz için, puan durumundan dolayı çok üzüntülüyüz. Kadro olarak  yenilenmeye ihtiyacımız var. Kadronun çok daha güçlü, çok daha alternatifli  olması gerekiyor. Bunun için de bazı oyuncuları gönderip, yeni oyuncular  alacağız." şeklinde konuştu.
 
Buruk, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışına yönelik sorulan soruya ise  "Bence şu anda üstteki gruptan 7-8 takım şampiyonluk hesabı yapıyor. Bu sene bir  sürpriz çıkabilir. Üst taraftaki her takımın şampiyonluk şansının olduğunu  düşünüyorum." ifadesini kullandı.
 
  

Etiketler:
Tüm Fikstür