Okan Buruk: 'Takıma güveniyorum'

Akhisar Belediyespor'un Teknik Direktörü Okan Burak: "Yeni bir takımla başlamak kolay değil ama ben oyuncularımın hem kişiliklerine hem oyunculuklarına güveniyorum"

27 Mart 2017 Pazartesi - 19:55

Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda üst  üste Medipol Başakşehir'le karşılaşacak Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü  Okan Buruk, "Yeni bir takımla başlamak kolay değil ama ben oyuncularımın hem  kişiliklerine hem oyunculuklarına güveniyorum." dedi. 
 
Buruk, Yılmaz Atabarut Tesisleri'ndeki antrenmandan önce gazetecilere  yaptığı açıklamada, takımla dördüncü günlerini geçirdiklerini, oyuncuların  fiziksel olarak iyi durumda olduklarını söyledi.
 
Taktiksel anlamda çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Buruk, şöyle  konuştu:
 
"Amacımız oyunculara düşündüğümüz sistem içerisinde görev ve  sorumluluklarını anlatmak ve ne istediğimizi göstermek. Gerçekten önemli bir  takımla oynayacağız, ligin bana göre en başarılı takımlarından biri. Bu maçta  rakibin sistemine göre bir sistem sahaya süreceğiz. Yeni bir takımla başlamak  kolay değil ama ben oyuncularımın hem kişiliklerine hem oyunculuklarına  güveniyorum. Onların da bizlerin güvenini boşa çıkarmayacağını düşünüyorum. İyi  bir şekilde istediklerimizi yapmaya çalışıyorlar, hazırlıklar gayet iyi geçiyor.  Bizim için her hafta final maçı olacak bu haftaki maça da gerçekten final olarak  bakıyorum."
 
Akhisar Belediyespor'da ülkelerinin milli takımlarında bulunan  Samardzic ve Cikalleshi antrenmana katılmadı.
 

Tüm Fikstür