Olaylı derbinin yazar yorumları
Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz.

Olaylı derbinin yazar yorumları

Ersin Düzen (VATAN)

KADIKÖY’DE Beşiktaş’ın F.Bahçe’ye yaptığını bu kez sarı lacivertliler uyguladı. Beşiktaş’ı faullerle sindirip, maça tempolu başlamasını engelledi. İlk 20 dakika sinir harbi şeklinde geçti. Oğuzhan ve Van Persie fitili ateşledi, Ali Palabıyık ortalık alev alsın diye elinde körükle dolaştı! Sarı kart sadece fena faullerde gösterilmez, oyunu yavaşlatmak için taktik faullerde de kullanılır. Hatta, maç başındaki tansiyonu hissettikten sonra önleyici hakemlik yapılıp kart gösterilir. İyi hakemlik budur!

20. dakikadan sonra Beşiktaş’ın baskısı, üst üste pozisyonlar turun ibresini Beşiktaş’a çevirmişti ki Tosiç’in kırmızı kartı derbinin senaryosunu değiştirdi.
Beşiktaş 10 kişi kalana kadar Sow 40 dakikada topa 1 kere dokundu, Lens maçın başında  pozisyona girdi, kaleye 0 şut! Ya Tosiç kırmızı görmeseydi! KUPADA yola devam edilmesi F.Bahçe’yi camia olarak yeniden ayağa kaldıracaktır. Beşiktaş ise oyun olarak değil ama psikolojik olarak nasıl etkilenecek merak ediyorum. Şenol Hoca, hakem konusunda sonuna kadar haklı olabilir ama devre arası ve maç sonunda F.Bahçeli oyunculardan sinirini çıkarması beni şaşırttı!

  • Kategori