Olimpiyat şampiyonu Bayram Şit vefat etti

Güreşte yaşayan en eski Olimpiyat şampiyonu Bayram Şit hayatını kaybetti.

DHA / AA 29 Mayıs 2019 Çarşamba - 15:02 | Son Güncelleme : 29 05 2019 - 15:20

89 yaşında vefat eden Bayram Şit, 1952 Helsinki Olimpiyatları'nda Hasan Gemici ile birlikte altın madalyalı iki şampiyonundan biriydi. 1951 Akdeniz Oyunları Şampiyonu, 1954 Tokyo Dünya 2'nci elde etmişti. Güreşçiliği dönemindeki büyük başarıları güreşi bıraktıktan sonrada devam etti. Milli Takım Teknik Direktörlüğü başta olmak üzere bir çok takımda antrenörlük yaptı. Türk güreşine adını altın harflerle yazdıran Bayram Şit 89 yaşında vefat etti.
 
 
Bayram Şit, yarın öğle namazının ardından Ankara Karşıyaka mezarlığında kılınacak öğle namazı sonrası Karşıyaka anıt mezarlığına defnedilecek.
 
Musa Aydın'dan Bayram Şit için taziye mesajı
 
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, hayatını  kaybeden olimpiyat şampiyonu eski milli güreşçi Bayram Şit için taziye mesajı  yayımladı. 
 
Başkan Aydın, yayımladığı taziye mesajında, şu ifadelere yer verdi:
 
"Bayram Şit yaşayan en eski olimpiyat şampiyonuydu. Gerek sporculuğu,  gerekse de sporu bıraktıktan sonraki örnek yaşantısıyla gönüllere taht kurmuş bir  isimdi. Hastalığı boyunca hep yanındaydık. Bizlere sürekli Türk güreşine olan  sevdasını anlatırdı. Bugün vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Türk  güreşine ismini altın harflerle yazdıran Bayram Şit ağabeyimize Allah'tan rahmet,  ailesi, sevenleri ve tüm güreş camiasına başsağlığı diliyorum."

Tüm Fikstür