Ömer Güvenç Kartal’a son saniye şoku
08 Mayıs 2017 Pazartesi


BEŞİKTAŞ 1. dakikadan uzatma dakikalarının sonuna kadar daha üstün oynadığı, kontrolü elinde tuttuğu karşılaşmada son saniyede yediği golle adeta şok yaşadı. Oyunun genelinde Beşiktaş daha çok atak yapan golü düşünen taraftı. Ve beklenen gol 45. dakikada geldi. Hem de çok güzel bir goldü. Tolgay’ın Ricardo Quaresma’ya pası, Quaresma’nın sert ortası ve hamle yapan Aboubakar’ın ağlara giden vuruşu. Gerçekten güzel goldü.
 
İKİNCİ yarının ilk 10 dakikasında F.Bahçe’nin daha atak daha üstün olduğunu gördük. Ondan sonra yine Beşiktaş’ın üstünlüğü vardı. Top daha çok Beşiktaşlılar’da kaldı. Pozisyon da buldular ama gole çeviremediler. Beşiktaş’ın attığı şutlarda Volkan Demirel de önemli müdahalelerde bulundu ve gole de izin vermedi. Sahanın en iyilerinin başında olan Tolgay Arslan’ın sakatlanıp çıkması Beşiktaş adına gerçekten çok büyük şanssızlıktı. Çünkü gerçekten çok iyi işler yaptı oyunda kaldığı süre boyunca. Ve açık söylemek gerekirse Atiba Hutchinson’u da hiç aratmadı. 
 
FIRAT AYDINUS İYİYDİ!
 
F.BAHÇE’NİN 9 kişi kalmasına rağmen son dakikada attığı gol gerçekten tüm Beşiktaşlılar’ı şok etti. F.Bahçe ise son dakikalarda 9 kişi kalmasına rağmen ‘bir gol olsa ne olur iki gol olsa ne olur’ diyerek Beşiktaş kalesine yüklendi. Kjaer’in orta sahadan şişirdiği topa Marcelo ve Fabri beraber çıktı ve Marcelo topu kendi ağlarına gönderdi. Golden sonra Fabri’nin isyanı vardı. Fabri, Marcelo’ya ‘bırak bende’ demiş olacak ki ‘neden bırakmadın?’ diye isyanları oynadı. Karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus ve yardımcıları iyi bir performans gösterdiler.