Ömer Güvenç İşte taraftar işte şampiyon
04 Haziran 2017 Pazar


GEÇEN sezon nerede oynayacağı belli olmayan, göçebe gibi stat stat dolaşan ve o şartlarda şampiyon olan Beşiktaş bu cefalı, zorlu yarışı şampiyon bitirmişti, finali de taraftarına galibiyet armağan ederek yaptı.
 
BU sezon Kartal mabedinde oynadı ve ikinci kez üst üste şampiyon oldu. Her iki şampiyonluk da sonuna kadar hak edilmiş şampiyonluklardır. Beşiktaşlı futbolcular sonuna kadar hak edilmiş bu şampiyonluğun keyfini dün doya doya yaşadılar. Hepsini tebrik ediyorum. Beşiktaş bu şampiyonluğu kazanırken çoğunlukla hep güzel futbol oynadı. Beşiktaş’ı yalnız Beşiktaşlılar değil, futboldan anlayan, gözü kara fanatik olmayan G.Saraylısı, F.Bahçelisi, Trabzonlusu, Antalyalısı, Mersinlisi, yani herkes ayakta alkışladı. Ve bu çocuklar her iki şampiyonluğu da analarının ak sütü gibi hak ettiler. 
 
ORMAN VE GÜNEŞ...
 
BU şampiyonlukta tüm Beşiktaş camiasının rolü çok fazla. Ama başrolde takımını teknik olarak saha içinde yöneten teknik direktör Şenol Güneş ile Beşiktaş’ı idari anlamda mükemmel yöneten başkan Fikret Orman’ı ayrı bir yere koyuyorum.