03 Aralık 2017 Pazar


EVET, aynen başlıkta söylediğim gibi G.Saray 4-5-6 fark yemekten ucuz kurtuldu. Eğer Beşiktaşlı futbolcular, ayaklarına gelen fırsatları ağları gönderebilseler 3 değil, 6-7 olurdu. Beşiktaş, 1. dakikadan maçın bitiş düdüğüne kadar her yönüyle G.Saray’dan çok üstündü. İnanılmaz hırslı ve iştahlıydılar. Biri bu takıma maçtan önce iştah şurubu içirmiş herhalde. 
 
G.SARAY’IN pozisyonu parmakla sayılacak kadar. Oğuzhan, geri dönmüş. Mükemmel oynadı. Beşiktaşlılar her zaman bu Oğuzhan’ı istiyor. Quaresma Beşiktaş’ın en çok koşan ve gol kaçıran oyuncularının başındaydı. Öyle akıl almaz pozisyonlar harcadı ki hıncını kendisini tokatlayarak, kendisinden aldı. 
 
TOLGAY ve Atiba yoruldu, Şenol Güneş hemen değişikliğe gitti. Son derece yerinde bir karardı. Cenk’in golünde Muslera’nın büyük hatası vardı ama Cenk’in de tilki gibi gol koklayışını yabana atmamalı. Negredo’nun da attığı gol çok şıktı. Adeta ‘Ben golcüyüm arkadaş’ dedi. 2. yarıda Beşiktaş, oynadığı futbol, attığı ve kaçırdığı gollerle adeta şov yaptı. 
 
12. ADAMIN FARKI!
 
BU arada her zaman olduğu gibi takımlarını inanılmaz destekleyen ve coşturan ‘12. adamı’ da unutmak haksızlık olur. Hakem Fırat Aydınus’a da değinmeden geçmeyelim. Fırat Hocam, düdük sende ama bende olsaydı, Oğuzhan’ın pozisyonuna penaltı çalardım. Ama Allah’ı var, iyi maç yönetti.