19 Aralık 2017 Salı


EVET... F.Bahçe kazanarak zirve yarışında ortaklığını iyice pekiştirdi. Peki; F.Bahçe kazanırken nasıl oynadı? Hiç iyi şeyler söyleyemeyeceğim. Özellikle ilk yarıda sağdan soldan toplanmış 11 kişi sahaya çıkmışlar ve bir takım oluşturmuşlar gibiydiler! İşte böylesine kopuk ve böylesine sahada ne yapmasını bilmeyen bir F.Bahçe vardı. 
 
KISACASI; oynadığı futbol hiç keyif vermedi. Kazanma iştahları da çok fazla değildi. Tribündeki taraftarlar sahada oynayan futbolculardan daha iştahlıydı. Hep desteklediler. 
 
‘YERİM KULÜBE DEĞİL!’
 
İKİNCİ 45 dakikada oyuna F.Bahçe’ye maçı kazandıran Valbuena girdi. Oynadı, oynattı, attı, attırdı, ayağına top geldiğinde rakip defansı ve orta sahayı hallaç pamuğu gibi attı. Hele bir gol attı ki vay vay vay... Bravo Valbuena’ya...
 
VE golü attıktan sonra parmağıyla sahanın içini göstererek “Benim yerim yedek kulübesi değil, sahanın içi” dedi. Tabii bu takımın teknik patronu Aykut Kocaman. “Şunu niye oynatmadın, bunu niye oynatmadın” diyerek hesap sormak bizim haddimize değil. Ama şunu da doğrusu çok merak ediyorum hocam. Böyle bir oyuncu neden yedek kulübesinde oturur? Valbuena eğer sakat ve cezalı değilse kusura bakmasın, her türlü oynar hocam. 
 
DÜN F.Bahçe’nin 3 puan kazanmasında, başrolün de başrol oyuncusu Valbuena’ydı. Karabük’un ise aklında “Ben defans yapayım, bir puan alayım.” düşüncesi vardı. Hep defans yaparak puan alamazsın arkadaş! Osman ve Ceyhun’u çok çalışkan gördüm. Maçın iyi oyuncularından biri de iyi bir yönetim ortaya koyan hakem Alper Ulusoy’du...