01 Nisan 2018 Pazar


KALAN son 8 maçını da kazanıp şampiyonluğu düşünen Beşiktaş, bu 8’den Alanya’yı zor da olsa 1-0 yenerek ilk ayağı geçti. Öncelikle şunu söyleyelim, iyi mücadele, iyi futbol, kısacası keyifli bir maç izledik. Talisca’nın ayağından süper ve klasik bir Talisca golü izledik. Sonraki dakiklarda Beşiktaş’ın baskısı arttı ama bu baskı gol getirmedi. Beşiktaşlılar’ın çok şey beklediği Negredo oyundan kaldığı sürece, Lens ise oyuna girdikten sonra hiç de iyi bir performans gösteremediler. 
 
OĞUZHAN Özyakup gerçek Oğuzhan değildi ama Oğuzhan gerçek performansını göstermese de Beşiktaş’a bir kalite getirdiği inkar edilemez. Ama böyle yetenekli bir futbolcunun kopuk kopuk değil, oyunda daha fazla görünmeli. 
 
TEBRİKLER ALANYA
 
ŞİMDİ ben Beşiktaş’ın ligin iyi futbol oynayan takımlarından Göztepe’ye karşı ne yapacağını merak ediyorum. Çünkü kart cezalıları Tolgay-Talisca-Oğuzhan yok. Allah Şenol hocaya kolaylık versin. Tolgay benim çok beğendiğimi oyuncuların başında gelir. Ama çok gereksiz de fauller yapıyor. Hakem o hareketine sarı değil de kırmızı çıkarsa kim ne diyebilirdi. 
 
ALANYA’yı tebrik ediyorum. Beşiktaş’ın ne takımından ne de taraftarından çekindiler. 1 puan düşüncesinde olmadılar. Zaman zaman Beşiktaş’a kafa da tuttular. Emre ve Welinton Alanya’nın en iyi oyuncularıydı. Bu takıma Mesut Bakkal’ın elinin değdiği, geldiği günden beri apaçık ortada. Tebrik ediyorum hocam...