26 Mayıs 2018 Cumartesi


YUKARIDAKİ başlığın muhatabı, G.Saray’ı şampiyonluk manyağı yapan (7) Fatih Terim’e aittir. Neden bu başlık? Anlatalım. 3 penaltı kaçırmış Gomis (Konya, Beşiktaş, Akhisar) son maç, şampiyonluk maçı olan Göztepe. Dakika 66, yine topun başında 3 penaltı kaçırmış Gomis var. Ki kaçırdığı maçların telafisi vardı. O dakikalarda şampiyonluğun diğer adayı Başakşehir 3-2 önde. Diyelim ki Gomis yine penaltıyı kaçırdı ve Göztepe son dakikada gol attı. Olmaz mı? Tabii ki olur. Biz futbolda neler gördük. Ne oldu? Başakşehir şampiyon...
 
TERİM MAÇI YAŞAMIŞTIR
 
BÖYLE olsa ne olurdu? Tüm fatura Gomis’e değil, 3 penaltı kaçırmış Gomis’e yine penaltı attıran Terim’e kesilirdi. Peki başkaları bunu düşünüyor da Terim düşünmedi mi? Günlerce o maçı düşünmekle kalmamış yaşamıştır. Fatih Hoca cesur bir teknik direktördür. Ama 3 penaltı kaçırmış bir oyuncuya şampiyonluk maçında penaltı attırmak cesurluğun önünde deli cesaretidir. İşte Terim’i Terim yapan İmparator yapan, belki de çok az teknik direktörde olan (yabancı dahil) bu deli cesaretidir. 
 
ŞAMPİYONLUĞUN kaçması halinde tüm faturanın kendine kesileceğini bile bile bu deli cesaretini çoğu kez gösterdiği gibi bir kez daha göstermiştir. Çok merak ediyorum. Terim bu yüreği hangi kasaptan aldı!