05 Temmuz 2018 Perşembe


BEŞİKTAŞ geçen sezon şampiyonluğun en güçlü adayıydı. 4. oldu. Şaka gibi. Beşiktaş’a hiç mi hiç yakışmadı. Herkese göre nedenleri vardı. Ben bana göre olan nedenlerini sıralayayım...
 
1 - Medel hariç yeni transferler Negredo, Lens, Love, Larin ve Vida... İyi futbolcu olabilirler ama beklentilerin çok altında bir performans sergilediler. Tam bir hayâl kırıklığı. İnanıyorum ki Şenol Güneş de hayâl kırıklığına uğradı. O da böyle düşük bir performans beklemiyordu.
 
2 - Cenk’in Everton’a transferi... (Burada başkan Fikret Orman’a sonuna kadar katılıyorum. Haklı. Bu işin bir de mali yönü var)
 
3 - Bırakın zirve yapmayı kendi performanslarını gösterdiklerinde dahi skor değiştirecek iki oyuncu... Gökhan Töre ve Oğuzhan Özyakup. Gökhan’ın mazereti var. Sakatlığı. Peki futbolculuğunu taraflı tarafsız herkesin çok beğendiği Ozzie’ye ne demeli? Ozzie geçen sezon futbolculuğunu inkâr edercesine kötü oynadı. Valla ben böylesine kaliteli ve yetenekli oyuncunun nasıl bu kadar kötü performans gösterdiğine inanamıyorum. 
 
BU YIL ACISI ÇIKACAK
 
GÖKHAN Töre iyileşti. Geçen sezonun acısını çıkaracaktır, buna inanıyorum. Oğuzhan da herhalde bu sezon kendisine şunu soracaktır: “Yahu Ozzie sen geçen sezon nasıl bu kadar kötü oynadın?”
 
VE o da geçen sezonun borcunu ödeyecektir. Ben ikisine de çok inanıyor ve güveniyorum. Kimse onlara ağzınızla kuş tutun demiyor. Sadece kendi performanslarını gösterin yeter diyor. Ben de aynısını söylüyorum. 
 
ÖZETLE Beşiktaşlılar ‘yahu transfer dönemi bitiyor hâlâ transferimiz yok’ diyor. Kesinlikle katılmıyorum. Gökhan Töre ve Oğuzhan Özyakup bakın göreceksiniz bu sezon Beşiktaş’ın en büyük iki transferi olacaktır. Aha da buraya yazıyorum!