Ömer Güvenç Beşiktaş ciğerini kaybetti
16 Eylül 2018 Pazar


BEŞİKTAŞ, Malatya’yı zor da olsun 3 puanı hanesine yazdırırken, haftaya oynayacağı F.Bahçe derbisi için de çok önemli oyuncusu Medel’i kaybetti. Adeta ciğerini kaybetti. O pozisyonda faul olabilir ama bence sarı kartı hak etmiyordu. O maça parasını verip girenler parasının yarısının yarısını isteyebilirler. nkü ilk 45 dakikada bu parayı hak edecek futbol ortaya koymadılar. 
 
2. devre ise çılgın bir maç oldu. Tempo, pozisyonlar, goller.. Hepsi vardı. Medel, öldürücü ortaları olmamalarına rağmen Gökhan ve özellikle Caner Beşiktaş’ın en çok çalışan ve kazanmayı isteyen oyuncularıydı. Gökhan’ın temposuna bayıldım. Negredo gol atamadı ama Babel’e öyle bir gol attırdı ki ben Babel yerinde olsam ‘Al kardeşim bu gol senin hakkın’ derim. 
 
KARIUS DEVLEŞTİ
 
LJACIC, dün harikalar yaratmadı. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Beşiktaş iyi bir transfer yapmış. Şenol Güneş herhalde dikkate alıyordur ki, Beşiktaş’ın gol yemediği maç neredeyse yok. Dün Karius da 4-5 pozisyona ‘dur’ dedi. Dikkat!
 
EVKUR Malatya’ya gelince.. Neden gol atmayı, gol yedikten sonra düşündüler hiç anlam veremedim. Nitekim golü düşündüklerinde golü buldular.. Fazlasını da atabilirlerdi. Korkunun ecele faydası yok.