Ömer Güvenç Yakışanı yaptın Başkan
20 Eylül 2018 Perşembe


BEŞİKTAŞ-Yeni Malatya maçı... Hakem Halil Umut Meler.. Medel’e faul olduğu bile tartışılır pozisyonda 2. sarıdan kırmızıyı gösteriyor. Şaka gibi. Tribünlerden büyük tepki. Ertesi gün basında eleştiriler -haklı olarak-. Meslektaşlarımın eleştirilerine %100 katılıyorum. Ama bazı meslektaşlarım ‘Halil Umut Meler zaten kötü hakem’ demişler. Görüştür, saygı duyarım ama asla katılmam. Halil Hoca kötü bir hakem değil. 
 
HATALI ATTI
 
MAÇTA taraftar bağırıyor ‘Yönetim uyuma taraftara sahip çık’ diye. 2 gün sonra başkan Fikret Orman basın toplantısı yapıyor. Herkes sanıyor ki başkan Halil Hoca’dan başlayıp, MHK’dan devam edip, TFF’den çıkacak. Ağzına geleni de söyleyecek.
 
BAŞKAN, Halil Hoca için gerektiği kadarını söylüyor. Yani iğneyi hakeme batırıyor. Tamam Medel’i hatalı attı. ‘Peki biz de kendimize bakalım. Biz Beşiktaş olarak ne yaptık’ diyor ve çuvaldızı kendine batırıyor. Bravo başkan. Beşiktaş başkanının konuşması gerektiği gibi konuştun. Halil Hoca’yı, MHK’yı, TFF’yi yerden yere vurup taraftarın sempatisini kazanması da bilirdin. Ama bu, günü kurtarmak olurdu. Kolaycılık olurdu. Gerçekleri söyledin.
 
BAŞKANIM bakın ben bunları söyledim diye de kendini göklere çıkarma. Sen Beşiktaş Kulübü’nün başkanısın ve Beşiktaş Kulubü’nün başkanına yakışanı yaptın. Kocaman tebrikler...