02 Aralık 2011 Cuma


EVET aynen başlıkta yazıldığı gibi... Quaresma’nın şık golleri ancak böyle bir başlıkla anlatılır. Dün Q7’nin gecesiydi adeta. Şov yaptı. Jeneriklik 2 tane gole imza attı. Almeida’nın kafasına adeta ‘al da at’ dercesine ortalar yaptı. Bir futbolcu maçın kazanılmasında ancak bu kadar etkili olur.

-QUARESMA’NIN attığı ilk golde nefis gol vuruşunu alkışlarken, önce Fernandes’in süper pası, Ernst’in de nefis ortasını bu alkışlara ortak etmek istiyorum. 90+3’teki gol bir başka güzeldi. Güzelliğinin yanı sıra 3 puanı getirdiği için daha da anlam kazandı.

-YALNIZ madalyonun bir de ters tarafı var. Eğer sen ben büyük takımım diyorsan, ki öylesin... Maçı 2-0’dan 2-2’ye getirmeyeceksin. 2-2’ye geldikten sonra Maccabi de maçı kazanabilrdi. Carlos Carvalhal’i tebrik ederken yanlışlarını da söylemeliyim;

1-Ekrem’in temposu iyi değil.

2-Ekrem’i daha erken çıkarman lazım.

3-Ekrem’i çıkarıyorsan oyuna Veli değil Mustafa veya Holosko girmeli.

-BU arada sakın İbrahim Toraman’ın attığı golü unuttum zannetmeyin! Toraman bunu hep yapıyor. Hiç şaşırmadım. Toraman attığı gol dışında da iyi oynadı. Hele maç 0-0 iken kademeye girip kafayla topu uzaklaştırması çok cansiparane ve akıllıcaydı. Cenk hatalı bir gol yedi. Ama o golde Cenk’in olduğu kadar o topa vurduran Ernst ve Fernandes’in de hatası vardı. Cenk inanılmaz da toplar çıkardı. Hele tutamayacağı topları çift yumrukla uzaklaştırması mükemmeldi.

-GELELİM Almeida’ya... Öyle goller kaçırdı ki, rakip defans oyuncusu olsa o güzelim Q7 ortalarını auta atmak yerine gol yapardı! Carlos’un Mustafa Pektemek’e daha çok şans vermesi gerekir diye düşünüyorum.

GRUP ARAPSAÇI OLDU!

-ŞİMDİ grup tam bir arapsaçı oldu. 11 puanlı Stoke City, 9 puanlı Beşiktaş’a geliyor. 6 puanlı Kiev ise grubun zayıf ekibi Maccabi Tel Aviv ile oynuyor. Yani bu şu anlama geliyor; Beşiktaş, Stoke’u yenemezse bile yenilmemeli.

-Eğer Q7 son dakika golünü atmasaydı gruptan çıkmamız çok zor olurdu. Özetle çok heyecanlı, bol gollü, zaman zaman rahatladığımız, zaman zaman yüreğimizin ağzımıza geldiği ve bir futbolcunun nasıl bir maç kazandırdığını gördük.