Ömer Güvenç Kartal’ın enerjisi trafoyu patlattı
12 Aralık 2014 Cuma


GRUPLAR açıklandığında genel görüş şuydu: Tottenham birinci olur, Beşiktaş’la Partizan gruptan çıkmak için mücadele eder. Beşiktaş herkesi yanılttı. Ve grubu 1. olarak bitirdi. Hak etti mi? Oynadığı futbolla anasının ak sütü gibi hak etti. Dün akşam maç başlarken Beşiktaşlılar sakatı çok diye endişeliydi. Gerçekten de Kara Kartal’ın çok sakatı ve cezalısı vardı. Ama dün sahaya çıkan futbolcular öyle bir karakter ortaya koydular ki, adeta “Beşitaş’ın ruhu yeter” dedirtti.

İLK 45 dakika rakip Tottenham’ın kontrolü altındaydı. 2. devre ise Beşiktaş ortaya öyle bir futbol, öyle bir enerji koydu ki, trafoyu bile patlattı. Beşiktaş’ın 2. yarıdaki enerjisine trafo bile 90’da “Yeter artık ben bittim!” dedi. Tüm futbolcular özelikle 2. yarıda inanılmaz mücadele ettiler. Demba Ba sakatlandı, Mustafa Pektemek dedi ki “Ben varım.” Pektemek sakatlandı, Cenk dedi ki “Ben varım.” 
 
BU TAKIMI ALKIŞLAYIN
 
BİLİÇ çok şanslı. Türkiye’nin en iyi forvetlerinden üçü kendi takımında. Cenk’in müthiş füzesi direkte patlarken adeta şunu söylüyordu: “Bu şanssızlık ama dikkatli olun, kesin gol atacağım.” Dediğini de yaptı. Sahadaki tüm futbolcular hangi arkadaşının yardıma ihtiyacı varsa, “Benim işim değil” demeden sağdan sola, soldan sağa koştular. Güzel bir gol izledik. Gökhan’ın Olcay’a harika pasını Olcay, Cenk’e “Al da at” dercesine aktarınca Cenk de ağlara gönderdi. Tabi ki turu getiren golü atmak çok anlamlı ama Cenk’in golden sonra Mustafa Pektemek’in formasıyla sevinmesi daha anlamlıydı. 
 
BEŞİKTAŞ’I alkışlayın, gruptan çıkıp Avrupa’da sesimizi duyuracağı için. Beşiktaş’ı alkışlayın, ülke puanına kazandırdıkları için. Çünkü başta Slaven Biliç ve yardımcıları olmak üzere futbolcusuyla, yönetimiyle ve taraftarıyla Beşiktaş bu alkışı çok ama çok fazla hak ediyor.