Onur Başar: "Trabzon'da kalmamız çok doğal"

Fenerbahçe'de İdari Menajer Onur Başar, Trabzonspor derbisi ve Ziraat Türkiye Kupası'nda eşleştikleri Giresunspor maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Trabzon'da konaklayacak olmalarıyla ilgili soruyu cevaplayan Başar, "Bu durumun normal olduğunu düşünüyoruz" dedi.

AA 23 Kasım 2018 Cuma - 16:28

Onur Başar, Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim  Tesisleri'nde gerçekleştirilen Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekiminin  ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Ligdeki Trabzonspor karşılaşmasının kendileri açısından çok önemli  olduğunu vurgulayan Başar, "Bu hafta takım olarak Samandıra'da toplandık. Son  haftalarda yakaladığımız iyi seriyi devam ettirmek istiyoruz. Bu bizim için iyi  bir fırsat. Takımımıza baktığımızda, hem mental hem de fiziksel olarak hazır  olduğumuzu görüyoruz. Bu bizim için bir avantaj olacak. Trabzon'dan 3 puan alarak  İstanbul'a dönmek istiyoruz." diye konuştu.
 
Geçmiş yılların aksine bu yıl Rize'de değil, Trabzon'da konaklayacak  olmalarıyla ilgili soru üzerine sarı-lacivertli idareci, "Trabzonspor'la  oynuyorsak, Trabzon'da kalmamızdan daha mantıklı bir şey olamaz. Sonuçta bu bir  futbol müsabakası ve biz oraya futbol oynamaya gidiyoruz. Rize ile Trabzon  arasındaki mesafe uzun. Trabzon'da kalmamızın doğal olduğunu düşünüyoruz."  yanıtını verdi.
 
Her maça kazanmak için çıktıklarını ve gençleşen bir kadroya sahip  olduklarını dile getiren Başar, "Ziraat Türkiye Kupası, genç oyuncuların  yetişmesi, tecrübe kazanması, Fenerbahçe formasını giymenin hissini  anlayabilmeleri için çok iyi bir fırsat olacak. Bizim için bu kupa diğer bir  organizasyondan önemli ya da önemsiz gibi bir anlayış yok. Biz her maçı kazanmak  için sahaya çıkıyoruz. " ifadelerini kullandı.
 
Trabzonspor-Fenerbahçe maçlarına rakip taraftarların gitmemesiyle ilgili Onur Başar,  şu değerlendirmede bulundu:
 
"Ülkemizin çok önemli bir futbol müsabakası. Keşke herkes yan yana, el  ele, kol kola beraber izleyebilse. Biz Fenerbahçe olarak sezon başından beri  müsabakaların dostluk, centilmenlik, birlik ve beraberlik içinde oynanmasını  temenni ediyoruz. Ayrıca Türk futbolu için bu çok önemli. Hepimiz aynı ülkenin  camialarıyız. Önemli olan uzun vadede köprüleri birleştirmek."
 
  
 
    Başar, kupada eşleştikleri Giresunspor'un zorlu bir rakip olduğunu da  sözlerine ekledi.

Etiketler: