Osmanlıspor, iki transfer daha yapacak

Devre arası transfer döneminde Yalçın Ayhan ve Ceyhun Gülselam'ı kadrosuna katan Osmanlıspor'un genel menajeri Ender Yurtgüven, yurt dışından iki oyuncu daha alacaklarını söyledi.

10 Ocak 2018 Çarşamba - 11:43

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Merkezi'nde  gerçekleştirilen devre arası kampında AA muhabirine açıklamalarda bulunan  Yurtgüven, "Josue Pesqueira, Raul Rusescu, Cheick Diabate, Branislav Ninaj,  Vaclav Prochazka, Koray Altınay ve Tugay Kacar ile yollarımızı ayırdık.  Kendilerinden kulüp bulmalarını talep ettik. Şu anda çok büyük bir durum  oluşmazsa mevcut kadromuza gelecek 1-2 transferle yolumuza devam edeceğiz." diye  konuştu.
 
Orta saha ve santrfora transfer yapacaklarını aktaran Yurtgüven,  "Devre arası transferler her zaman zordur. İyi çalışmamızın sonucunu aldık. Bu  dönemde yapılabilecek en iyi 2 transferi yaptık. Hem karakter hem de takıma  sağlayacakları katkı açısından verimli olacaklar. Bundan sonra bize katılacak  arkadaşlar yurt dışından olacak. İki transfer daha yapmak istiyoruz. Biri orta  saha, diğer santrfor olacak. Tanınmış isim olup olmayacağını söyleyemem ama  ileride tanınacağının garantisini verebilirim." ifadelerini kullandı.
 
Sezon başında Galatasaray'a transfer olan Badou Ndiaye'nin boşluğunu  doldurmak istediklerini kaydeden Ender Yurtgüven, "Ndiaye çok özel bir oyuncu.  Galatasaray'da sırıtmayacağını, takımını taşıyacağına inanıyorduk. İlk yarıda iyi  performans sergiledi. Daha da iyi olacaktır. Boşluğunu doldurmak kolay değil.  Dersimize iyi çalıştık. Yapacağımız transferlerle onun boşluğunu doldurmaya  çalışacağız." şeklinde görüş belirtti.
 
"Bulunduğumuz yer bizi memnun etmiyor"
 
Osmanlıspor Genel Menajeri, sezonun ilk yarısı sonunda bulundukları  yerin kendilerini memnun etmediğini söyledi.
Osmanlıspor'a yakışmayan bir performans sergilediklerini dile getiren  Yurtgüven, şunları kaydetti:
 
"Osmanlıspor olarak ilk yarıdan, özellikle ilk bölümünden memnun  değiliz. Bize yakışmayan bir performans sergiledik. İrfan Buz hocamızın gelişiyle  olumlu sinyaller verip, iç sahada kazandığımız puanlarla ilk yarıyı nispeten daha  rahat bir yerde bitirdik. Ancak genele baktığımızda bulunduğumuz yer bizi memnun  etmiyor. Yapacağımız transferlerle ikinci yarıda yukarılara doğru tırmanışa  geçeceğimize inanıyorum."
 
Geçen sezon UEFA Avrupa Ligi'nde gruplardan lider olarak çıkan bir  ekip olduklarını hatırlatan Ender Yurtgüven, "Bu sezona ilk 5 parolasıyla  başladık. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı ilk yarıda bu hedefimizden  uzaklaşarak farklı bir mücadelenin içine girdik. Ancak 3-4 hafta sonra  Osmanlıspor'a yakışan hedefleri kovalayacağımıza inanıyorum." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Yurtgüven, Süper Lig'in ilk 9 ve son 9 olarak ikiye bölündüğünü dile  getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Kalan 17 haftada ortada 51 puan var. Bu seyrin başka bir yere  gidebileceğini biliyoruz. Öncelikle alttan kendimizi kurtarıp, daha sonra tepede  bölünen 9 takım arasında bir yarıla girmek istiyoruz. Bunu da başarabilecek  güçteyiz. Süper Lig'deki ilk sezonumuzda ilk yarıyı 19 puanda kapatmıştık. Şimdi  17 puanımız var. O sezon sonunda Avrupa kupalarına katılım hakkı elde etmiştik.  Bu sezon neden olmasın."
 

Tüm Fikstür