Otyakmaz: Aday olmadığımızı söyleyebilirim

Medicana Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, olağanüstü genel kurulda aday olmayacaklarını belirterek, "Şu an itibarıyla bizim yönetim kurulumuzun aday olmadığını söyleyebilirim." dedi.

19 Mayıs 2016 Perşembe - 23:25

Otyakmaz, Medicana Sivasspor'un Fenerbahçe ile 2-2 berabere kalarak  küme düştüğü maçın ardından stat çıkışında basın mensuplarının sorularını  yanıtladı.
 
Taraftara teşekkür eden Otyakmaz, "Öncelikle bu muhteşem taraftardan  özür diliyoruz. Bu yıl her ne kadar son haftalarda elimizden gelenin daha iyisini  yapmaya çalışmış olsak da başaramadık. Maalesef, takım küme düştü.  Taraftarımızdan özür diliyoruz. Herkes bu taraftarın nasıl bir taraftar olduğunu  görmüştür umarım. Türkiye liginde takımını yanına çağırıp vedalaşan bir taraftar  görmedim. Bizi tek teselli eden taraftarımızın bu asil davranışı." diye konuştu.
 
Kazanmaları gereken bir maçı kaybettiklerini belirten Otyakmaz, şöyle  devam etti:
  
 "Sanıyorum Gaziantep’ten gelen bir haberle takımın biraz motivasyonu  düştü ve maç 2-2 sona erdi. Enteresandır bu sene 4 karşılaşmada 2-0 öne geçip,  2-2 beraberlikle biten maçlarımız oldu. Bununla birlikte yaklaşık 7-8 tane de öne  geçip beraberlikle biten karşılaşmalar oldu. Onlardan bir kaç tanesinden puan  çıkarabilseydik bugün bu durumda olmayacaktık. Ancak futbolun içinde hep  denildiği gibi bu tip şeyler var. İnşallah, herşey Sivasspor için gelecekte daha  iyi olacak."
 
Otyakmaz, 22 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongrede aday olup  olmayacağının sorulması üzerine ise şunları söyledi:
 
"Yönetim kurulu arkadaşlarımızla toplantıya gidiyoruz. Herkes  görüşlerini bildirecek ve oradan karar çıkacak. 22'sinde genel kurulumuz var,  çoğunluk sağlanamazsa 29’unda yapılacak. Şu an itibarıyla bizim yönetim  kurulumuzun aday olmadığını söyleyebilirim. Ancak toplantı yapacağız bakalım ne  olacak. Ayın 22’sinde aday olmadığımızı söyleyebilirim. Taraftara teşekkür  ediyoruz. Türk futboluna çok iyi örnek oldular. Anlatacak çok şey var aslında ama  maalesef olanı da değiştirecek sözler değil bunlar. Şimdi üzüntümüzü yaşayalım."
 

Tüm Fikstür