Özdeş: "İki takım da kazanabilirdi"

Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş, önemli bir deplasmanda 3-0 kazandıkları için mutlu olduklarını kaydetti.

26 Ağustos 2018 Pazar - 22:50

Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş, önemli bir deplasmanda 3-0  kazandıkları için mutlu olduklarını kaydetti.
 
Elde edilen sonuçtan dolayı oyuncularını tebrik eden Özdeş, "Oyuna  başlarken her iki takımın kazanma isteği ve arzusu vardı. Bu durum, 10. dakikadan  35. dakikaya kadar orta sahanın çok çabuk geçilmesine ve karşılıklı kontrataklara  neden oldu." dedi.
 
Hem Demir Grup Sivasspor'un hem de kendilerinin önemli gol ayakları  bulunduğunu aktaran Özdeş, "Sonlandıramadığmıız her atak, çok kolay şekilde  kalemizde pozisyon olmaya başladı. Oyunun ilk 10 dakikasında rakibimiz, çok  önemli iki gol fırsatından yararlanamadı. Belki en etkili olduğumuz anlar  oluşmaya başlamıştı ve bunlardan birini savunmanın arkasına attığımız pasla gole  çevirdik. Biraz daha dikkatli olabilsek, bu boşluklardan faydalanabilirdik." diye  konuştu.
 
İkinci yarıda dengeli oynamanın önemini futbolcularıyla paylaştığını  aktaran Özdeş, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"İkinci yarı bloklar arasını daha mesafeli, istediğimiz gibi tuttuk.  İkinci yarıda rakibin gol atabilmek için olağanüstü bir gayreti vardı. Bizi  birinci bölgeye oynamaya zorladılar. Çok orta geldi ama savunma fazla pozisyon  vermedi. Bu kez dönen topları kullanarak etkili oyunumuza döndük. İkinci golü  bulduktan sonra oyun kopar gibi oldu. Burada topa sahip olmak çok önemliydi.  Rakibimiz de bugün çok istekli ve iştahlıydı. Maç 3-0 bitti ama her iki takımın  da kazanabileceği bir müsabaka oldu."
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür