Özel sporcular yurda döndü

2018 Uluslararası Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu (INAS) Avrupa Yaz Oyunları'nda mücadele eden özel sporcular, yurda döndü.

22 Temmuz 2018 Pazar - 19:24 | Son Güncelleme : 22 07 2018 - 19:43

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen organizasyonda toplam 24  madalya kazanan Türk Milli Takımı'nı Atatürk Havalimanı'nda İstanbul Gençlik  Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ile Türkiye Özel Sporcular Spor  Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Can Dağaşan karşıladı.
 
Havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cemil Boz,  milli sporcuları elde ettikleri başarıdan dolayı kutladığını belirterek, "Özel  sporcuların elde ettiği başarılar devlet büyüklerini, ailelerini ve bizleri mutlu  ediyor. Bu başarıların artarak devam etmesini diliyorum. İki sporcumuz 2020 Tokyo  Paralimpik Oyunları'na katılmayı garantiledi. İnşallah bu sporcuların sayıları  artacaktır." ifadelerini kullandı.
 
Can Dağaşan ise milli takımın Paris'te önemli başarılar elde ettiğini  aktararak, "2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda da ülkemizi en iyi şekilde temsil  etmek istiyoruz. Bu çocukların hayatın içinde olmaları, bir şeyler başarmaları ve  ailelerinin mutlu olması bizim için en büyük başarı. Bu farkındalığı Türkiye'de  oluşturduğu için Anadolu Ajansı'na teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
 
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Milli Takımlar Sorumlusu Akın  Üstün ise 22 ülkeden 400'den fazla sporcunun katıldığı organizasyonda atletizm,  yüzme ve masa tenisi branşında mücadele ettiklerini kaydederek, "1 altın, 13  gümüş ve 10 bronz olmak üzere toplam 24 madalya kazandık. Organizasyon,  umduğumuzdan iyi ve verimli geçti. Dünya'da 2 ya da 3. sırada olduğumuzu gördük.  Hedefimiz 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları." değerlendirmesinde bulundu.
 
Oyunlarda atletizm branşında 1 altın ve 3 gümüş madalya kazanan Esra  Bayrak, İstiklal Marşı'nı okutmanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getirerek,  "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çiğdem Karaaslan, Birol Aydın ve hocalarıma  teşekkür ediyorum. Çok güzel bir duygu. Hedefim 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları.  Orada da İstiklal Marşı'nı okutacağıma söz veriyorum. İnşallah başaracağım."  dedi.
 
Organizasyonda masa tenisinde 4 dalda 3 gümüş ve 1 bronz madalyanın  sahibi olan Sümeyra Türk ise çok çalıştıklarını vurgulayarak, "Başarılı bir  şekilde ülkeme dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Gelecek yıl dünya şampiyonu olmak  istiyorum. Hedefim 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları." şeklinde görüş belirtti.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür