Pereira'nın takımı 3. lig için lisans alamadı

1860 Münih'e, 3. lig için gereken başvuruyu zamanında yapmaması nedeniyle lisans verilmedi

02 Haziran 2017 Cuma - 22:08

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Vitor Pereira'nın  çalıştırdığı Alman ekibi 1860 Münih, 3. lig için lisans alamadı.
 
Almanya Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, ikinci lige  veda eden 1860 Münih'e, 3. lig için gerekli başvuruyu zamanında yapmaması  nedeniyle lisans verilmediği ifade edildi.
 
Mavi-beyazlı ekibin, 2017-2018 sezonunda hangi ligde oynayacağının ise  henüz belli olmadığı kaydedildi.
 
1860 Münih'ten yapılan açıklamada ise, lisans için gerekli paranın  başvuru süresinin bitimine kadar kendilerine ulaşmadığı ve kulübün sportif  faaliyetlerini sürdürmesi  için çözüm bulmaya odaklanıldığı bildirildi.
 
Kulübün hissedarlarından Ürdünlü iş adamı Hasan Ismaik'in, takımın 3.  ligde oynayabilmesi için alınması gereken lisans bedeli olan 10 milyon avroyu  ödemeyi reddettiği kaydedildi.
 
Ismaik, yaptığı açıklamada, bu şartlar altında kulübün 3. ligde  faaliyetlerini sürdürmesi için gerekli finansmanı sağlayamayacağını açıkladı. Son  ana kadar bir çözüm bulmak için çabaladığını belirten Ismaik, ancak talep ettiği konulara duyarsız kalındığını vurguladı.
 
Hasan Ismaik, 1860 Münih'i 4. veya 5. ligde de destekleyeceğini  belirtti.
 
Bavyera Futbol Federasyonu Başkanı Rainer Koch, mavi-beyazlıların  müracaat etmesi ve koşulları yerine getirmesi durumunda Almanya 4. Futbol  Ligi'nin gelecek sezon 19 takım ile oynanacağını ifade etti.
 
1860 Münih'in Alman futbolunda önemli bir yere sahip olduğuna işaret  eden Koch, mavi-beyazlılara, yeniden profesyonel futbolda yer alması konusunda   destek vereceklerini kaydetti.
 
Almanya'nın köklü kulüpleri arasında yer alan 1860 Münih,  bu sezon  mücadele ettiği ikinci ligi 16. sırada tamamlamıştı.
 
Kümede kalabilmek adına 3. Ligi üçüncü sırada bitiren Jahn Regensburg  ile play-out maçları oynayan Münih ekibi, 1-1 ve 2-0'lık sonuçlarla ikinci lige  veda etmişti.
 
Yaklaşık 20 bin üyesi bulunan ve 1966'da Bundesliga'da şampiyonluk  yaşayan Bavyera temsilcisi, 2011'de maddi sorunlar yaşamıştı. Ürdünlü iş adamı  Ismaik, yaptığı yatırımla kulübü iflastan kurtarmıştı.

Tüm Fikstür