Fenerbahçe'de 3 yıllık Phillip Cocu dönemi resmen başladı

Herkes Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörünü resmen açıklamasını beklerken bu konuda ilk açıklama PSV'den geldi. Hollandalılar, yollarını ayırdıkları Cocu'ya Fenerbahçe'de başarılar diledi.

22 Haziran 2018 Cuma - 12:34 | Son Güncelleme : 22 06 2018 - 13:25

Fenerbahçe'de taraftarların heyecanla açıklanmasını beklediği yeni teknik direktör için ilk resmi açıklama sürpriz şekilde Sarı-lacivertliler'den değil PSV'den geldi. Hollanda ekibi, Sarı-lacivertliler'in anlaşmaya vardığı Phillip Cocu'yla yollarını ayırdıklarını duyurdukları paylaşımda, genç teknik adama Fenerbahçe'de başarılar diledi. Sarı-lacivertliler henüz açıklamamasına rağmen Phillip Cocu'nun gelecek sezon Fenerbahçe'de görev yapması böylece resmiyet kazanmış oldu.
 
PSV ayrıca Cocu'dan boşalan göreve Mark van Bommel'in getirildiğini açıkladı.FENERBAHÇE DE AÇIKLADI

Sarı-lacivertli kulüp, PSV'nin açıklamasından kısa süre sonra Phillip Cocu'yla 3 yıllık anlaşmaya varıldığını duyurdu. İşte o açıklama:

Kulübümüz, geçtiğimiz yıllarda Hollanda’nın köklü ekiplerinden PSV Eindhoven’ın teknik direktörlük görevini yürüten Hollandalı teknik adam Phillip Cocu ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.
 
Hollandalı teknik direktör Phillip Cocu, 2018-19 futbol sezonundan itibaren 3 yıl boyunca takımımızın teknik direktörlük görevini yürütecektir.

COCU'NUN İLK SÖZLERİ
 
3 yıllık anlaşmaya varan Phillip Cocu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Kulübün yakın gelecek için hazırladığı planlardan çok etkilendiğimi söylemeliyim. Fenerbahçe harika bir kulüp, Ali Koç ve Damien Comolli’nin bana anlattığı vizyon, fikirler çok ümit verici. Böyle önemli bir kulübün parçası olmaktan gurur duyuyorum. Oyuncularla çalışmayı ve Şükrü Saracoğlu Stadı’nda taraftarlarımızın önünde takımımıza liderlik etmeyi dört gözle bekliyorum. Bu yolculuğa başlamak için sabırsızlanıyorum.” İfadelerini kullandı.
 
Phillip Cocu ile yapılan anlaşmanın ardından Başkan Ali Koç ise “1 yılı aşkın bir süredir, Sportif Direktörümüz Damien Comolli kendisine verilen vizyon ve hedefler çerçevesinde araştırmalarını sürdürüyordu. Yapılan araştırma kapsamında Phillip Cocu öne çıkan adayların başında geliyordu. Teknik Direktör kriterlerimiz arasında,  Phillip Cocu’da öne çıkan özellikler heyecan verici atağa dayalı bir futbol stili, birlikte çalıştığı oyuncuların performansını geliştirme özelliği, münferit oyuncuların performansından ziyade takım performansına verdiği öncelik, bugüne kadar yaptığı çalışmalar içerisinde altyapılara verdiği önem, saha içi ve saha dışındaki güçlü liderlik yapısı ve bütün bunlarla birlikte, PSV’de çalıştığı süre içerisinde 4 yılda 3 şampiyonluk elde etmesiydi. Phillip Cocu’nun hem Fenerbahçe camiasına, hem de Türk Futbolu’na hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
 
Phillip Cocu, takımla çalışmalara, takımın sezon öncesi hazırlık kampı için toplanacağı 28 Haziran Perşembe günü Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde başlayacak.

KAP'A BİLGİLENDİRME METNİ

Sarı-lacivertliler, Phillip Cocu'yla yapılan anlaşmayı da KAP'a bildirdi:

"Futbol A Takımı Teknik Direktörlüğü için Phillip Cocu ile 3 sezon için anlaşmaya varılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YARDIMCI VAN DER WEERDEN

PSV Eindhoven Kulübü'ndan yapılan açıklamada ayrıca Fenerbahçe'nin yardımcı antrenörü de açıklandı. Cocu'nun Hollanda ekibinde uzun yıllardır yardımcılığını üstlenen Chris van der Weerden'in, sarı-lacivertli ekipteki yeni yardımcısı olmak üzere kulüpten ayrıldığı duyuruldu.

Etiketler:
Tüm Fikstür