Rafael Nadal'dan sel felaketi sonrası çalışmalara destek!

İspanyol tenisçi Rafael Nadal, 10 kişinin hayatını kaybettiği memleketi Mayorka Adası'ndaki sel felaketi sonrası eline süpürge alarak temizleme çalışmalarına katıldı.

AA 11 Ekim 2018 Perşembe - 12:38

Felaket nedeniyle tahliye edilenler ya da evlerini su basanlara spor  tesisi ile tenis akademisinin kapısını açan Nadal, daha sonra temizleme  çalışmalarına yardım etti.
 
Felakete ilişkin sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan  İspanyol tenisçi, "Bugün Mayorka için üzücü bir gün. San Llorenç'daki şiddetli  sel nedeniyle hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten başsağlığı temenni  ediyorum." açıklamasını yaptı.
 
"Örnek bir sporcu"
 
Eline süpürge alarak kasaba halkına destek veren Nadal'ı çalışırken  gösteren fotoğraflar, İspanya'nın önde gelen spor gazetelerinden Marca'da da  yayımlandı. Haberde, ünlü tenisçi için, "Ailesi ve arkadaşları dolayısıyla  doğduğu Mayorka'ya bağlılığıyla bilinen tenisin bir numarası, dün bir kez daha  bunu gösterdi ve halka mümkün olan tüm yardımı yapmak için eline süpürge almaktan  tereddüt etmedi." ifadeleri kullanıldı.
 
Nadal'ın başarısının sadece sportif açıdan kaynaklanmadığı belirtilen  haberde, "Bu hareketi onun alçak gönüllülüğünü gösterdi. Bir kez daha, hem tenis  kortu içinde hem de dışında örnek bir sporcu yaptı." denildi.
 
Söz konusu felakette 10 kişi ölürken, sel sularına kapılan 5 yaşındaki  bir çocuk da kaybolmuştu.
 
  
 
 
 

Etiketler: