Ramil Guliyev, altın madalyasını törenle aldı

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 200 metrede birincilik elde eden milli atlet Ramil Guliyev, altın madalyasını aldı.

10 Ağustos 2018 Cuma - 20:12

Breitscheid Meydanı'nda düzenlenen törende Ramil Guliyev'e, altın  madalyasını Avrupa Atletizm Birliği Konseyi Üyesi Salih Münir Yaraş verdi.
 
    Törenden sonra AA muhabirine açıklamada bulunan Türkiye Atletizm  Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, erkekler 400 metre engellide gümüş madalya  kazanan Yasmani Copello Escobar'ın da akşam saatlerinde düzenlenecek törenle  madalyasını alacağını söyledi.
 
    Şampiyonada erkekler üç adım atlama, yüksek atlama ve 5 bin metrede  Türk atletlerin yarışacağına işaret eden Çintimar, "Henüz yarışlar bitmedi.  Yarışlar devam ediyor. Şu an ülke olarak madalya sıralamasında altıncı  durumdayız. Bunu ilk 4'e çıkarabilmek için inşallah yarın çocuklarımız ellerinden  geleni yapacak. Bu sayıyı artırma hedefiyle buradayız. Ülkemizi  en iyi şekilde  temsil ettiğimize inanıyorum. Daha yukarıya çıkmak ve daha iyisini elde etmek  istiyoruz. Tabii genç bir kadro. İnşallah önümüzdeki yıllarda çok daha başarılı  olacağız." diye konuştu.
 
    Genç atletlerin de Avrupa'da Türkiye'nin adını duyurmaya başladığını  kaydeden Çintimar, "İlk 3'ün,  ilk 4'ün içerisinde sağlam bir kadro ile  geliyoruz." şeklinde görüş belirtti.
 
    Diğer finallerde de madalya alacaklarına inandığını vurgulayan  Çintimar, "Avrupa Şampiyonası'nda madalya almak çok zor. Ancak bu sayıyı  artırarak devam edeceğiz. Çünkü ülkemiz bunu hak ediyor. Devletimiz hak ediyor.  Bizim devletten aldığımız ve çocuklarımıza yansıttığımız katkı büyük. Karşılığını  fazlasıyla vermemiz gerekir. Daha da artarak başarılı olmamız gerekiyor.  "değerlendirmesinde bulundu.
 
    Berlin'deki hedeflerinin toplam 6 madalya olduğunu belirten başkan  Çintimar, "Hedefi yakalamak için şansımız var. İnşallah, yarınki ve pazar günkü  yarışmalarda buna ulaşacağız. Hedefe ulaşmak için hala zamanımız var ve  çocuklarımız bunu yapacak güçteler." ifadelerini kullandı.
 

Tüm Fikstür