Real Madrid Başantrenörü Laso'dan Daçka yorumu!

THY Avrupa Ligi play-off turunda Darüşşafaka Doğuş ile oynayacağı 3. ve 4. maçlar öncesinde basın toplantısı düzenleyen Real Madrid Başantrenörü Pablo Laso, "Çok büyük bir maça çıkacağımızı bilerek İstanbul'a gidiyoruz." dedi.

25 Nisan 2017 Salı - 19:58

Laso, İstanbul'a hareket etmeden önce Madrid'de düzenledikleri basın  toplantısında, "İstanbul'daki maçlardan birini kazanamazsak turnuvada dışarıda  kalıyoruz. Burada kazandığımız ilk maçtan sonra da söylemiştim. Daha iyi oynamak  zorundayız. İki maçta da basketbolcu değerlerinde kazandık. Bu iyi işler  yaptığımızı gösteriyor ama Darüşşafaka çok zorlu bir takım. Bizi çok zorlu iki  maç bekliyor." değerlendirmesinde bulundu.
 
Her iki takımın farklı karakterde oyuncuları olduğunu kaydeden  İspanyol antrenör, "Darüşşafaka bire birde veya ikiye karşı ikide çok iyi. Fizik  güçleri iyi ve boyalı alanda iyi oynama yeteneğine sahipler. Hücumda her zaman en  iyi pozisyonu arıyorlar ve acele etmiyorlar. Buradaki iki maça da çok iyi  başladılar. İlkini biz kazandık, ikincisinde maça girmeyi başararak onlar  kazandı. Bu onlara güven verecektir. Farklı bir oyun stiline sahip olduklarını  bilerek, ilk dakikadan itibaren buna hazırlıklı oynamalıyız." görüşünü savundu.
 
En büyük güçlerinin takım oyunu olduğunu vurgulayan Laso, son maçlarda  Sergio Llull'un çok fazla öne çıkmasıyla bağlantılı İspanyol basınında yazılan  "takımda bireyselciliğin" olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.
 
Madrid'de oynanan iki maçın da birbirine çok yakın skorlarla başa baş  geçtiğini belirten Laso, "İki maçta da 80 sayının üzerine çıktık ama belki ritim  düşüklüğü yaşamış olabiliriz. Önemli olan iyi hücum ve iyi defans yapabilmek.  Darüşşafaka'ya karşı kazanmak için sadece başta veya son çeyrekte iyi oynamak  yetmez. 40 dakika iyi oynamalıyız. Kazanmak istiyorsak çok sağlam oynamamız  gerektiğinin bilincindeyiz. Çok büyük bir maça çıkacağımızı bilerek İstanbul'a  gidiyoruz." şeklinde konuştu.
 
Bu arada takımda tek problemli oyuncunun, bel ağrısı bulunan Thompkins  olduğunu söyleyen Laso, "Antrenmana çıkamasa da bizimle İstanbul'da olacak. Maça  yetişir mi? Bekleyip göreceğiz." ifadelerini kullandı.
 
  
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler: Real Madrid Pablo Laso
Tüm Fikstür