Real Madrid sadece Fenerbahçe'yi düşünüyor

Basketbol THY Avrupa Ligi'nde 19-21 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenecek Dörtlü Final'de ilk maçını Fenerbahçe'ye karşı oynayacak İspanya'nın Real Madrid takımı, tüm hazırlıklarını tamamladı.

16 Mayıs 2017 Salı - 18:49 | Son Güncelleme : 16 05 2017 - 19:10

Real Madrid takımı, Madrid'de yaptığı son antrenmanın ardından basın  günü düzenledi. Başantrenör Pablo Laso ile basketbolculardan Sergio Llull, Felipe  Reyes, Luka Doncic ve Andres Nocioni, sadece Fenerbahçe maçını düşündüklerini  vurgulayarak karşılaşmanın galibini küçük detayların belirleyeceğini savundu.
 
Real Madrid Başantrenörü Laso, sarı-lacivertlilere karşı kazanmak için  en iyi performanslarını sergilemek zorunda olduklarını aktararak, "Fenerbahçe çok  farklı oyunculara sahip büyük bir takım ve sahasında oynuyor ama sonuçta bu bir  final maçı ve bu maçlarda hiçbir öngörü olmaz. En az top kaybı yapan,  ribauntlarda ve dış atışlarda başarılı olan takım sahadan galip ayrılır."  değerlendirmesinde bulundu.
 
 
İspanya Ligi ve Avrupa Ligi'nde normal sezonu birinci sırada  tamamladıklarını, takım olarak da çok iyi durumda olduklarını dile getiren Laso,  "Bu turnuvanın favorisi hiçbir zaman yok. Kupayı bir takım kazanacak ama diğer üç  takım başarısız oldu denilemez. Fenerbahçe bize karşı yenilse bile bu onu  başarısız yapmaz." dedi.
 
Real Madrid'in takım kaptanı Felipe Reyes, Fenerbahçe'nin inanılmaz  bir play-off serisi oynadığını ifade ederek, "Sakat oyuncuları takıma döndü.  Evinde oynayacak ve çok tehlikeli bir takım. Bence Real Madrid de Fenerbahçe de  dengeli, dört dörtlük takımlar. Gününde olan, baskıdan çıkmayı başaran ve en iyi  hazırlık dönemi geçiren taraf avantajlı olacaktır. Ayrıca Obradovic çok iyi bir  teknik adam ve onun değerini biliyoruz ama biz de bu maça çok iyi hazırlandık.  Fenerbahçe maçı çok sert geçecek." şeklinde konuştu.
 
 
Avantaj gibi gözükse de Fenerbahçe'nin evinde oynamasının oyuncularda  stres oluşturabileceğini aktaran Reyes, "Finale kalabilmek adına zorlu bir maça  çıkacağız." yorumunu yaptı. Reyes, Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde yer alan ekipler  arasında bu yıl sürpriz olmadığını, 4 takımın da hak ederek organizasyona  katıldığını vurguladı.
 
Bu sezon Avrupa Ligi'nin en iyi ilk 5'ine seçilen Sergio Llull,  "Fenerbahçe'ye karşı yarını olmayan bir maça çıkacağız. Tüm gücümüzü 40 dakika  sahada göstermeliyiz. Sadece çok iyi oynarsak kazanabiliriz. En iyi döneminde ve  taraftarı önünde oynayacak bir takımla karşılaşacağız. İki takım arasında maç  sonuna kadar büyük bir mücadele olacağını düşünüyorum. Küçük detaylar maçın  galibini belirleyecektir. Şu anda sadece Fenerbahçe'yi düşünüyoruz." yorumunu  yaptı.
 
Llull, kariyerindeki en iyi sezonu geçirdiğine ilişkin yapılan  yorumlara da "Evet iyi durumdayım ve kendime güveniyorum ama Real Madrid'in bana  bağlı olduğunu düşünmüyorum. Sadece zor anlarda takıma en iyi katkıyı vermeye  çalışıyorum." cevabını verdi.
 
 
Sezon sonunda basketbol kariyerini sonlandıracak Arjantinli Andres  Nocioni, "Fenerbahçe, turnuvaya ev sahipliği yapan, çok agresif ve büyük bir  takım ama bence favori biziz. Avrupa Ligi'ni birinci bitirdik ve çok sert geçen  bir ligde herkesin saygısını kazandık. Bu tip tansiyonu yüksek ortamlarda maç  oynamayı seviyorum. Real Madrid'de herkes buna hazırlıklı olmalı. Fenerbahçe'den  tek farkımız İstanbul'da farklı otellerde uyuyacak olmamızdır." değerlendirmesini  yaptı.
 
Kariyerinde ilk defa Dörtlü Final'e katılacak Real Madrid'in 18  yaşındaki genç yıldızı Luka Doncic ise "Benim için bu turnuva, gerçekleşen bir  düş. Kişisel hedeflerim var tabii ki ama her şeyden önemlisi takımın kazanması.  Fenerbahçe, Avrupa'nın, belki de dünyanın en iyi taraftarına sahip ama biz de en  iyi şekilde maçta kendimizi göstereceğiz. Fenerbahçe'de çok önemli oyuncular,  Obradovic gibi büyük bir antrenör ve ev sahibi olma üstünlüğü var ama sahaya  çıkınca bunların hepsi unutuluyor, sadece takımını düşünüyorsun." ifadelerini  kullandı.
 
  
 

Tüm Fikstür