Riera'ya soruşturma açıldı

Mallorca, teknik direktör Soler hakkındaki sözlerinden dolayı Riera hakkında disiplin soruşturması açtı.

20 Mayıs 2015 Çarşamba - 12:31

Bir dönem Galatasaray'da da oynayan İspanyol futbolcu  Albert Riera, Mallorca Teknik Direktörü Miquel Soler ile yaşadığı sorunun  ardından kulübünden ayrılma noktasına geldi. 
 
İspanya 2. Ligi'nde mücadele eden, futbola başladığı kulüp Mallorca  ile yaklaşık iki ay önce anlaşmaya varan 33 yaşındaki Riera, teknik direktör  Soler ile yaşadığı sorunları sosyal paylaşım sitesine taşıdı. 
 
Twitter hesabından geçen hafta yaptığı açıklamada, Soler ile arasında  bazı problemler yaşandığını ve durumdan kulübünün de bilgisi olduğunu vurgulayan  Riera, "Teknik direktör olarak adlandırılan o kişi görevine devam ettiği sürece  hayatımın kulübünde forma giymeyeceğim" ifadesini kullandı. 
 
Riera'yı çoğu maçta yedekte tutan ve geçen hafta Numancia ile  deplasmanda oynanan lig maçının kadrosuna almayan Soler ise düzenlediği basın  toplantısında İspanyol futbolcu ile arasında bazı sorunlar yaşandığını  doğrulayarak, "Numancia maçının kadrosuna alınmayınca benden açıklama istedi.  Nedenlerini söylediğimde ise bunları kabul etmedi ve saygıdan çok uzak sözler  kullandı" değerlendirmesinde bulundu. 
 
Riera'nın tepkisine şaşırdığını belirten Soler, "Olaya kendi açımdan  baktığımda, Riera, yardım etmeye çalıştığım, üst düzey tekniğe sahip bir  futbolcu. Geçen hafta dışında her zaman kadroya alındı ve ondan en iyi verimi  nasıl alabileceğimizi görmek için çoğu zaman takımın farklı yerlerinde 30 veya 45  dakika süre aldı" diye konuştu. 
 
Mallorca Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada ise Albert Riera'nın  sözleriyle disiplini ihlal ettiği ve teknik direktörüne saygısızlık yaptığı, bu  gerekçelerle hakkında disiplin soruşturması açıldığı kaydedildi. 
 
Açıklamada, Riera'nın antrenmanlara katılmadığı, bu konuda kulüp ile  futbolcu arasında hiçbir uzlaşmanın yaşanmadığı vurgulandı. Mallorca, İspanyol  futbolcu hakkında alınacak kararı, disiplin komitesinin vereceğini de belirtti.

Tüm Fikstür