Riva'da dev buluşma

23 Haziran’a kadar sürecek FIFA Teknik Direktörler Semineri, Futbol Federasyonu’nun ev sahipliğinde dün İstanbul’da başladı.

ŞAMPİY10 20 Haziran 2017 Salı - 0:18

FIFA Teknik Direktörler Semineri, Türkiye Futbol Federasyonu’nun ev sahipliğinde İstanbul’da başladı. Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde 23 Haziran Cuma gününe kadar sürecek seminerin açılış konuşmasını Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yaptı.
 
KONUŞMASINDA seminerin çok verimli geçeceğine inandığını belirten Terim şu ifadeleri kullandı: “Sizi İstanbul’da misafir etmekten, bir futbol ülkesi olan Türkiye’de ağırlamaktan çok mutluyuz. Bu seminerin, eğitim süreçlerinin veriminin artırılmasının ve futbolun geleceğinin inşa edilmesinin yolunu açacağından hiç şüphem yok. Bu organizasyona, ülkemizde ev sahipliği yapmamızı sağlayan FIFA ve eğitimcilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Seminerin sonunda futbolun gelişimi adına yeni kazanımlarla ülkemizden ayrılmanızı temenni ediyorum.”
 
TFF'YE TEŞEKKÜR
 
FIFA Teknik Gelişim Servisi Direktörü Jürg Nepfer de yaptığı konuşmada, “Türkiye Futbol Federasyonu’na bu güzel tesislerde bu semineri yapmamızı sağladığı için teşekkür ediyoruz” derken, FIFA tarafından geçtiğimiz yıl yayınlanan FIFA Teknik Direktör El Kitabı kapsamındaki eğitim programı hakkında bilgiler verdi.
 
MACARİSTAN Milli Takımı’nın Teknik Direktörü Bernd Storck’un da yer aldığı seminerin katılımcı teknik direktörleri ise şöyle: Munir Taloviç (Bosna Hersek), Pavel Guerguiev Panov (Bulgaristan), Vatroslav Mihaçiç (Hırvatistan), Peatur Smith Clementsen (Faroe Adaları), Zaza Zamtaradze (Gürcistan), Desmond Curry (Cebelitarık), Michael Nees (Kosova), Robert Michael Gatt (Malta), Ghenadie Scurtul (Moldova), Mihai Stoichita (Romanya), Nur Mustafa Gülen, Yücel Uyar, Mehmet Ekşi (Türkiye)
 
Seminere eğitimci olarak FIFA’dan Jean-Marie Conz, Jürg Nepfer, Steven Martens, Francesco Bruscoli, Hans Rudolf Hasler, Carolina Rodriguez ile Arijana Demirovic ve UEFA’dan Frank Ludolph katıldı.

Etiketler: FIFA TFF Seminer
Tüm Fikstür