Rıza Çalımbay açıkladı! "Aatıf transferi..."

Atiker Konyaspor, 2018-2019 sezonunun hazırlıklarına yaptığı antrenmanla başladı. Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan teknik direktör Rıza Çalımbay, Aatıf Chahechouhe'yla ilgili bir soruya "Aatıf benim eski öğrencim. İnşallah transferi gerçekleşir." diye yanıt verdi.

02 Temmuz 2018 Pazartesi - 21:16 | Son Güncelleme : 02 07 2018 - 21:30

Kayacık Tesisleri'nde teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde  gerçekleştirilen sezonun ilk antrenmanı, ısınma hareketleri ve koşuyla başladı.
 
Futbolcular, dar alanda pas çalışmasıyla sürdürdükleri idmanı çift  kale maçla tamamladı.
 
Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan teknik  direktör Rıza Çalımbay, yeni sezonun Konyaspor camiasına hayırlı olması dileğinde  bulundu.
 
Kendisinin iyi bir kulübe geldiğinin farkında olduğunu vurgulayan  Çalımbay, şunları kaydetti:
 
"Son sezonlara bakıldığı zaman Konyaspor'da camia olarak büyük bir  yükseliş var. Taraftar açısından ya da her açıdan. Biz de bunu bilerek geldik. Şu  anda ortamımız mükemmel. Hem yönetimle hem de takımla çok uyumlu çalışıyoruz. Tek  düşüncemiz, takımımızı çok iyi yerlere getirmek. Her şeyden önce geçen sezon  yaşanılan sıkıntıları bu takıma bir daha kesinlikle yaşatmamak. Şu an için  iskelet, iyi bir kadromuz var. Ancak takviye yapılması gereken yerler var. En  fazla 4-5 oyuncu alıp transferi kapatmak istiyoruz. Bunu da yönetimimizle beraber  bir an önce yapmaya çalışıyoruz. İnşallah transferleri kısa sürede yaptığımız  takdirde çok daha iyi yerlere geleceğimize yürekten inanıyoruz."
 
"Eto'o bizim Konyaspor'a gelmemize sevindi"
 
Bir basın mensubunun, antrenmanda yer almayan Samuel Eto'o'nun  takımdan ayrılacağı yönündeki iddialarla ilgili sorusuna Çalımbay, şöyle cevap  verdi:
 
"Eto'o ile ilgili bazen böyle polemikler çıkarılabiliyor. Ben Eto'o  ile çalıştım. Şunu belirtmek isterim ki Eto'o çalıştığım en profesyonel  oyunculardan biriydi. Antalyaspor'da Eto'o ile beraber çok güzel şeyler yaptık.  Gerçekten bizim dönemimizde çok güzel bir çizgi çizdi. Çok başarılı oldu.  Eto'o'nun durumu şu, bizi aradı ve ayın 4'üne kadar izin istedi. Ben de bunun  yönetimle görüşülmesini istedim. Yönetim de 4'üne kadar izin verdi. Eto'o bu ayın  4'ünde gelecek ve yönetimle tekrar bir görüşme yapacak. Benim bilgim bu kadar.  Farklı bir gelişme varsa da benim haberim yok. Ancak Eto'o biz buraya geldiğimiz  için mutlu."
 
"Aatıf'ın transferi inşallah olur"
 
Rıza Çalımbay, Fenerbahçe'nin Faslı futbolcusu Aatıf Chahechouhe'yla  ilgili bir soruyu ise "Aatıf benim eski öğrencim. İnşallah transferi gerçekleşir.  Yönetimimiz uğraşıyor. Ancak şu anda net bir gelişme yok." şeklinde yanıtladı.
 
Bu arada sezonun ilk antrenmanını izleyen bazı taraftarlar, teknik  direktör Rıza Çalımbay ve futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Öte yandan, yeni sezon öncesi kurban kesildi.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür