Robert Lewandowski, üniversiteden mezun oldu

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih’te forma giyen Polonya Milli Takımı'nın golcüsü Robert Lewandowski'nin, 10 yıldan beri eğitim gördüğü üniversiteden mezun olduğu bildirildi.

09 Ekim 2017 Pazartesi - 20:15

Varşova Yüksek Spor Okulundan yapılan açıklamada, Lewandwoski'nin,  beden eğitimi bölümündeki lisans tezini bugün sunduğu ve takdirle bu sınavı  geçerek okulu bitirdiği ifade edildi.
 
Lewandowski'nin hazırladığı tezin kendi kariyeriyle ilgili olduğu ve  "RL 9. Şöhrete giden yol" başlığını taşıdığı kaydedildi.
 
Tecrübeli golcünün 10 yıl yüksek okulda eğitim gördüğüne dikkati  çekilen açıklamada, milli takım, Borussia Dortmund ve Bayern Münih'teki  görevlerinden dolayı Lewandowski'nin bir çok kez eğitimine ara vermek zorunda  kaldığı belirtildi.
 
Sınavı yapan öğretim üyelerinden Marek Rybinski, Polonya medyasına  yaptığı açıklamada, 29 yaşındaki futbolcunun hazırladığı tezin genç sporcular  için yol gösterici içeriğe sahip olduğunu söyledi.
 
Lewandowski ise, gazetecilere yaptığı açıklamada, sınavın iyi  geçtiğini söylemekle yetindi.
 
Polonya, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemelerinin 10. haftasında  Karadağ'ı 4-2 yendi ve 2018 Dünya Kupası finallerine katılmaya hak kazandı.  Lewandowski de Dünya Kupası Avrupa elemelerinde 16 gol atan ilk futbolcu olarak  kayıtlara geçti.
 

Tüm Fikstür