Sabri Bursaspor'a mı gidiyor? Açıklama...

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, yeni sezonda geçen seneden daha iyi olacak bir Bursaspor için uğraş verdiklerini, bu çerçevede transfer çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

16 Haziran 2017 Cuma - 11:37

 Ay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fransız teknik direktör Paul Le  Guen ile görüşmelerin sürdüğünü belirterek, "Şu ana kadar bitmiş herhangi bir şey  yok. Ben her zaman şunu söylüyorum; imza atmadan bitti diye bakmıyorum. Teknik  direktör ile prensip anlaşmasına varıldı. Ancak imzalar atıldıktan sonra daha net  konuşabiliriz. Pazar günü akşamına kadar inşallah her şey netleşecek." dedi.

Yabancı oyuncu transferleri

Ay, takıma transfer edilecek yabancı oyuncularla ilgili çalışmaların  devam ettiğine de değinerek, bu çerçevede yeni teknik direktör ile bir görüşme  yapacaklarını dile getirdi.

Özellikle isimleri kamuoyuna yansıyan yıldız oyuncular Alex Song ve  Asamoah Gyan'ın takıma dahil edilmesi için görüşmelerin devam ettiğini anlatan  Ay, "Asamoah Gyan ve Alex Song ile ilgili gerekli görüşmeler yapıldı. Fiyatlarda  belli bir yerlere gelindi ama imza atmadan bitti diyemiyorum." ifadelerini  kullandı.

Ay, geçen sezondan daha iyi olacak bir Bursaspor için uğraş  verdiklerini, bu emeklerin boşa çıkmamasını ümit etiklerini belirtti.

Yerli oyuncu transferleri

Transferde ince eleyip sık dokuduklarını ve yeşil-beyazlı takıma  direkt katkı yapacak oyuncuları kadrolarına dahil etmeyi istediklerini belirten  Ay, yerli oyuncu transferinde de boş durmadıklarını bildirdi.

Ay, yerli oyunculardan Barış Yardımcı, Yusuf Erdoğan ve Güray Vural'ın  listelerinde bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Gaziantepspor'dan Barış Yardımcı, Trabzonspor'dan Yusuf Erdoğan ve  Kayserispor'dan Güray Vural takımımızda görmek istediğimiz isimler. Görüşmeler  sürüyor. Barış'ın bonservisini yüksek söylediler. İndirim bekliyoruz. Yusuf  Erdoğan konusunu beklemedeyiz. Trabzonspor'dan yanıt gelmedi. Güray ile  konuşuldu, kendisi de çok gelmek istiyor. Bugün ve yarın bazı gelişmeler olacak.  İnşallah onlarla imza atarız."

Sabri Sarıoğlu düşünülmüyor

Galatasaray'ın yollarını ayırdığı Sabri Sarıoğlu'nu transfer etmek  istedikleri yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığına işaret eden Ay, "Onunla  ilgili düşüncemiz olmadı. Sabri Sarıoğlu gündemimizde değil. Bizim yaş  ortalamamız da yüksek. Onu biraz aşağı düşürmek istiyoruz." diye konuştu.

Ay, takımdan 12-13 oyuncunun ayrılacağını, bununla ilgili açıklamayı  da hafta başında yapacaklarını bildirdi.

Gelir getirici proje

Divan kurulu toplantısında kulübe gelir getirici projelerden de  bahsettiğini, bunun için de yoğun mesai harcadıklarını ifade eden Ay, şöyle devam  etti:

"Proje olmazsa böyle transferleri yapamayız. Onun üzerinde çok  konuşmak istemiyorum. Sadece toplantıda değişik yorumlar, konuşmalar olduğu için  onlara yanıt verdim. Divan kurulu üyelerinin içinde olan bazı kişiler için.  Taraftarların içinde de var. Ben bunları taraftar olarak nitelendirmiyorum.  Bunlar sadece konuşmaya endekslenmişler, sadece konuşuyorlar. Başka bir şey  yaptıkları yok. Utanmadan sıkılmadan koskoca adam 'Sokaktan aldığım duyuma göre'  diyor, geliyor divanda konuşuyor. Bunu hakikaten terbiyesizlik olarak görüyorum.  Sokaktan aldığım duyuma göre. Ben tüm gün kulüpteyim, açarsın bir telefon,  gelirsin öğrenirsin. Bundan sonra 'Sokaktan aldığım duyuma göre' hareket  edilmesin."

"Bursaspor'un başaramayacağı hiçbir şey yok"

Ay, ligin son haftasında deplasmanda oynanan Trabzonspor maçında tüm  Bursa'nın kenetlendiğini gördüklerini, bunun da gelecek adına kendilerini  umutlandırdığını ifade etti.

"Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz zaman Bursaspor'un  başaramayacağı hiçbir şey yok" diyen Ay, şunları dile getirdi:

"Herkes şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım, 'Ben nerede hata  yaptım?' diye. Biz maalesef ülke olarak, halk olarak aynaya bakmasını bilmiyoruz.  Önce aynaya bakacağız, öz eleştiri yapacağız sonra eleştireceğiz. Ben  taraftarımızdan desteklemelerini istiyorum. Dedikodu ile değil gerçeklerle  hareket edilmesini istiyorum. Hayatta en çok nefret etiğim şey dedikodu. Maalesef  Bursaspor camiası içine girmiş. Onu da düzeltmeye çalışıyoruz."

Ay, Bursaspor'un 2009-2010 sezonunda birlik ve beraberlik içinde  şampiyonluğa ulaştığını, bu dönemdeki takımın toplam değerinin çok düşük olduğunu  hatırlattı.

Yine birlik ve beraberlikle bir şampiyonluğun daha yaşanabileceğini  ifade eden Ay, "5 şampiyon olmuş kulüp var. Anadolu kulüplerinin içinde  şampiyonluğu en fazla hak edecek olan takım yine Bursaspor Kulübü. Çünkü 3 milyon  nüfusu olan bir şehrin tek takımı var. Neden olmasın tabi ki olabilir ama bu  birlik beraberliğin bozulmamış olması, dedikodunun da ortadan kalkması lazım."  değerlendirmesinde bulundu.

Tüm Fikstür