Sağlam'dan Bursaspor sitemi

Ertuğrul Sağlam, Bursaspor'da görev yaptığı ikinci dönemiyle ilgili, "Ben o dönem 'görev yaptım.' diye saymıyorum.

07 Mayıs 2018 Pazartesi - 20:14

İran ekibi Traktör Sazi'nin teknik direktörü Ertuğrul  Sağlam, Bursaspor'da görev yaptığı ikinci dönemiyle ilgili, "Ben o dönem 'görev  yaptım.' diye saymıyorum. Çünkü başladığımız ilk günden bitirdiğimiz güne kadar  açıkçası ne çalıştığımızı anlayabildik, ne antrenörlük yaptığımızın farkına  vardık." dedi. 
 
Sağlam, Bursaspor Kulübünün merhum başkan İbrahim Yazıcı'nın adını  taşıyan ve Nilüfer Belediyesi tarafından yapılan stadın açılışında basın  mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
Bursaspor'u 2009-2010'da şampiyon yapan daha sonra 2015'te tekrar  takımın başına geçmesine rağmen bu görevde 143 gün kalabilen Sağlam, "Ben o dönem  'görev yaptım.' diye saymıyorum. Çünkü başladığımız ilk günden bitirdiğimiz güne  kadar açıkçası ne çalıştığımızı anlayabildik, ne antrenörlük yaptığımızın farkına  vardık. Sıkıntılarla geçen bir sezondu. Dolayısıyla 'ikinci sefer geldim.' diye  düşünmüyorum ben. Çok şanssız bir dönemdi." diye konuştu.
 
Bursaspor'a 2009 yılında ilk geldiğinde 4 yıl süren dönemi anlatan  Sağlam, "İkinci yarıda geldik. Puan cetvelinde ikinciydik. İkinci sene şampiyon  olduk. Üçüncü sene üçüncü bitirdik. Dördüncü sene hem kupa finaline kaldık hem de  ligi beşinci bitirdik. Bıraktığımız sezon ise takım ligi dördüncü sırada bitirdi.  Çalıştığımız beş sezonda birden beşe kadar her neticeyi elde ettik. Araya bir de  kupa finali sıkıştırdık." değerlendirmesinde bulundu.
 
Sağlam, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Sonraki süreçte neler yaşandığını ben çok iyi biliyorum da burada  ifade edemiyorum. İnşallah bir gün müsait bir ortam olursa hem Türk futbolunun  hem de Bursaspor'un selameti açısından bunları tartışabiliriz, açıklayabiliriz."
 
"İnşallah önümüzdeki sezon kendi kuracağı takımla başlar"
 
Sağlam, bir basın mensubunun Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er ile  ilgili düşüncelerini sorması üzerine ise şunları kaydetti:
 
"Mustafa hocayı tanıyorum. Kendisine de çok değer veriyorum. Mustafa  hoca 2 sezondur Bursaspor'un en kritik döneminde göreve geldi, çok büyük baskı ve  stres altına iş yapmaya çalıştı. İnşallah önümüzdeki sezona kendi kuracağı  takımla başlar. Ondan sonrasının da güzel olacağına inanıyorum. İnşallah  önümüzdeki sezon kendisiyle devam ederler."
 

Tüm Fikstür