Salih Uçan'ın takımı Sion'a Avrupa'dan men

UEFA, Türk futbolcu Salih Uçan'ın da forma giydiği İsviçre temsilcisi Sion'a kulüp lisans talimatlarına uymadığı gerekçesiyle Avrupa kupalarından bir yıl men cezası verdi.

16 Nisan 2018 Pazartesi - 23:31

UEFA'dan yapılan açıklamaya göre Sion Kulübü, Fransa ekibi Sochaux'ya  950 bin avroluk transfer borcunu ödediğini belgelendiremediği gerekçesiyle Avrupa  kupalarından bir yıllığına men edildi.
 
Sion'un cezasının, 2018-2019 ve 2019-2020 sezonlarında Avrupa  kupalarına katılmaya hak kazandığı takdirde devreye girmesi kararlaştırıldı.  Ayrıca İsviçre temsilcisi, 235 bin avro para cezasına çarptırıldı.
 
On takımın mücadele ettiği İsviçre Süper Lig'de 29 haftada 31 puan  toplayan Sion, 9. sırada bulunuyor. Fenerbahçe'den kiralık olarak Sion'da oynayan  Salih Uçan ise bu sezon takımıyla 17 maça çıktı ve 2 gol attı.
 
Öte yandan UEFA'nın kulüp lisans talimatlarına uymayan üç kulübe daha  ceza verildi. Kazakistan ekibi Irtysh, gelecek üç sezon içinde UEFA'nın  organizasyonlarına katılabilmesi halinde Avrupa kupalarından bir yıllığına men  edildi ve 440 bin avro para cezası aldı. Sırbistan temsilcisi Vojvodina ile  Arnavutluk takımı Tirana'ya da 215'er bin avro para cezası verildi.
 
  
 
  
 
 

Etiketler: Salih Uçan
Tüm Fikstür