Samet Aybaba'dan transfer açıklaması

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Spor Toto Süper Lig'in 2. haftasında Kayserispor'la yapacakları maça ilişkin, "Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız." dedi.

16 Ağustos 2018 Perşembe - 21:59

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Spor Toto Süper  Lig'in 2. haftasında Kayserispor'la yapacakları maça ilişkin, "Kazanmak için  elimizden gelen her şeyi yapacağız." dedi. 
 
Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'ndeki antrenman öncesi saha kenarında  basın mensuplarıyla bir araya gelen Aybaba, cumartesi günü iç sahadaki  Kayserispor maçının zor geçeceğini söyledi.
 
Aybaba, taraftarlarının önünde daha iyi şeyler yapıp maçı kazanmak  istediklerini ifade ederek, "Yüksek tempoda oynamak isteyeceğiz. Kayserispor  geçen senenin iyi takımlarından biri. İyi takviyeler yaptılar. İyi teknik heyetle  de çalışıyorlar. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Arkadaşların  coşkusu, takımdaşlıkları giderek artıyor. İnşallah iyi bir başlangıç olur bizim  için ve bayram öncesi keyifli bir hafta sonu geçiririz." diye konuştu.
 
Ekong'un İtalyan ekibi Udinese'ye transferini de değerlendiren Aybaba,  şöyle devam etti:
 
"Kulüplerin normalde değerini bulduğunda her oyuncuyu verme gibi bir  lüksünün olduğuna ben inanıyorum. Boşalan yerleri çabuk ve hızlı bir şekilde  doldurmamız gerekiyordu. Biz orada hata yaptık. Titi gittiğinde biz stoper  alsaydık şimdi hiçbir şey düşünmüyor olacaktık ama maalesef onun yerine oyuncu  koyamadık. O yüzden Ekong da gidince o bölgede bir sıkıntımız var. Genç  arkadaşlarımız var. Sanki ileriyi görüp de hazırlık maçlarında oynattığımız bir  stoper arkadaşımız var. Onu deneyeceğiz. Takım halinde bir şeyler yapmaya  çalışıyoruz. O yüzden bir mevkideki eksiklik bizi etkiler mi belki etkiler ama  takım bütünlüğüyle onu da hallederiz diye düşünüyorum."
 
"Forvet transferi önümüzdeki hafta oynayacağımız maça yetişir"
 
Transfer çalışmalarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Aybaba,  "Transfer ihtiyacımız 4-5 oyuncu gibi duruyor. Bir stoper alacağız. Diğer  oyuncularla ilgili de hızlı bir çalışma var. Bugün Saivet geldi. İşlemleri  bitiyor şimdi. Orta saha için de çalışmalar devam ediyor. Orta sahaya mı kenara  mı diye düşünüyoruz. İki de stoper alacağız. Forvet transferi de önümüzdeki hafta  oynayacağımız maça yetişir büyük ihtimalle." şeklinde konuştu.
 
Aybaba, genç oyuncu Kubilay Kanatsızkuş ile ilgili çıkan transfer  haberlerine ilişkin olarak da "Kubilay'a teklifler var. Biz onu yurt dışına  vermek istiyoruz. Değerli bir oyuncu. Böyle yerli oyuncu yetişmiyor ama bizim  şehirde birtakım şeyleri kaybetmiş Kubilay. Moral, motivasyonunun artması lazım.  Kendi kalitesini de göstermesi lazım. Onun için de ona en uygun yer yurt dışı  diye düşünüyorum. O yüzden o bölgeyle ilgili de çalışmalarımız var. İnşallah  gerçekleştirir ve tekrar döndürürüz onu." açıklamasında bulundu.
 

Tüm Fikstür