Samet Aybaba: "En fazla 5 oyuncu alacağız"

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, "Bursaspor'u eski günlerine döndürmeye çalışacağız. Başarı için birlikte hareket etmemiz lazım." dedi.

27 Haziran 2018 Çarşamba - 21:20

Yeni sezonun ilk antrenmanı öncesi Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde  açıklamalarda bulunan Aybaba, bu sezon daha coşkulu bir oyun sergileyeceklerini  ifade etti.
 
Üç oyuncunun Dünya Kupası nedeniyle milli takımlarında olduğunu  aktaran Aybaba, "3 arkadaşımız milli takımda. 1'i yarı izinli. Biz iyi takımız.  Yeni oyuncularımız, genç oyuncularımız var. Son yaşanan iki senelik kötü sezon  var. Onları geride bıraktık. Daha coşkulu oynayacağız. Bursaspor'u eski günlerine  döndürmeye çalışacağız. Başarı için birlikte hareket etmemiz lazım." diye  konuştu.
 
"İyi oyuncuları kadromuza katmayı planlıyoruz"
 
Transferin zor olduğunu aktaran Aybaba, şunları kaydetti:
 
 "Herkes Dünya Kupası'na odaklandı. Dünya Kupası'ndan sonra  görüşülebileceğini söylüyorlar. 4-5 tane kaliteli oyuncuyu bu takımın kadrosuna  katacağız. Genç arkadaşlarımız da daha çok motive olacaklar. Transfer için çok  acele etmeyelim, hata yapmayalım. En fazla 5 oyuncu alacağız. Onunla ilgili  bütçemiz de belli. O bütçeyle birlikte hareket edip, iyi oyuncuları kadromuza  katmayı planlıyoruz."
 
Avusturya kampının iptal edilmesi
 
Deneyimli teknik adam, Avusturya kampının iptal edilmesi konusunda ise  şöyle konuştu:
 
"Mesafelerle ilgili sıkıntılar var. Oynayacağımız takımların isimleri  ile ilgili sürekli değişiklikler oluyordu. Bu tamamen benim aldığım karardı.  Bundan başka kimsenin haberi yok. Buradaki teknik konularda ve oyuncu  transferlerinde kararları ben alırım. Sadece oyuncu transferinin ekonomisini  kulüp yönetir."
 
"Titi biraz gecikmeli gelecek"
 
Takımdan ayrılacak olan isimlere yönelik de konuşan Aybaba, şunları  kaydetti:
 
"Sahada çalışan oyuncuları görüyorsunuz. Titi biraz gecikmeli gelecek.  Onun dışındaki oyuncular büyük bir ihtimalle bizimle olmayacak. Titi'nin özel  sebebi var ama karşılığı da var tabii ki. Bizim de özel bir sebebimiz olacak." 
 
Samet Aybaba, Dünya Kupası'nda mücadele eden Bursasporlu Aziz Behich  ve Ekong'un iyi performans sergilediğini belirterek, "İyi bir bütçe ile karşımıza  çıkan kulüple konuşuruz. Daha iyisini alırız ya da hazırlarız. Transferlerimizin  bir kısmını da mevcut kadromuzun içinden yapacağız. 14 arkadaşımızı içimize  aldık. Cevap verenleri oynatmaya çalışacağız." değerlendirmesinde bulundu.
 
  
 

Etiketler: Samet Aybaba
Tüm Fikstür